301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Mayıs 2013 - Çarşamba 20:57
 
CHPʹde Oğuz Kaan Salıcıʹya istifa çağrısı
DİĞER Haberi
CHPʹde Oğuz Kaan Salıcıʹya istifa çağrısı

 

CHP Emek Platformu Hareketi Sözcüsü Erdal Keskin İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcıʹyı istifya davet etti.

CHP Emek Platformu Hareketi Sözcüsü Erdal Keskin,Salıcıʹnın CHP tarihinin en beceriksiz ve etkisiz İstanbul il başkanı  olduğunu belirterek, Salıcıʹya "Hiç olmazsa onurlu bir insan olarak hatırlanması için istifa etmesini diliyoruz" mesajı gönderdi.

Yazılı açıklamasında KESKİN: ʹʹ

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Çin Komünist Partisi’nin davetlisi olarak, yanında 8 il başkanı ile birlikte partimizin çok önemli bir etkinliği öncesinde 10 günlük geziye gitti.

CHPʹyi kapatılması gereken, Mustafa Kemalʹi modası geçmiş, bizleri de statükocu ve geri kafalı olarak tanımlayan, Oğuz Kaan Salıcı umarız Çin’de; Çin Komünist Partisiʹnin ve Çin Halk Cumhuriyetiʹnin kurucusu ve önderlerinden Mao Zedungʹun bir Atatürk hayranı olduğunu ve 1935 yılında, Çinʹin güneydoğusundan kuzey batısına kadar yapılan ve ünlü "uzun yürüyüşüne" başlarken Şenghay Meydanı’nda toplanan yüz binlerce Çinli devrimciye "Ben Çinʹin Atatürküyüm" dediğini öğrenir. Ayrıca, büyük devrimci, antiemperyalist mücadelenin eşsiz kahramanı Atatürkʹe olan hayranlığın; Çin Milli Eğitimi’nde kalıcı hale dönüştüğünü, 8. ve 9. sınıflarda oluşturulan Yakınçağ Tarihi derslerinde Atatürk ve Cumhuriyet Devrimleri’ne büyük yer verildiğini de öğrenmiştir.

Çinʹde Mustafa Kemalʹi gerçek anlamıyla tanıma fırsatı bulacağını ümit ettiğimiz Oğuz Kaan Salıcı, aynı zamanda; Çin Komünist Partisi siyasal önderlerinin gericilikle, feodaliteyle, emperyalist işgalciler ve yerli işbirlikçilerle nasıl mücadele ettiklerini, halkın muhalif kesimlerini nasıl örgütlediklerini ve örgüt liderliğinin nasıl olması gerektiğini de umarız öğrenir. Böylece bizler de; 1 Haziran İstanbul mitingi öncesi, bu kadar önemli, bilgi - görgü artırma gezisinden partimiz adına kazanç sağlamış oluruz.

Partimiz neden Kadıköy’e sıkıştırıldı

Yerel seçimlere 9 ay kala her geçen gün meydanlar ısınıyor. Daha bu hafta MHPʹnin Adanaʹda coşkulu mitingini görünce Kadıköy’e CHPʹnin neden sıkıştırıldığını anlamakta zorlandık. Partimizin, 1 Haziran mitingi yüz binler yerine, 15-20 bin insanı hedefleyerek zaten 1-0 yenik başlamıştır. Bunda CHP Genel Merkezi’nin İstanbul İl Başkanı’na ve il başkanı şahsında CHP İl örgütüne duyulan güven eksikliği rol oynamıştır.

CHP İstanbul İl Başkanlığı; etki alanı olarak CHP kadroları içinde, en etkin 4 veya 5’inci makamdır. Fakat Sayın Gürsel Tekinʹden sonra Oğuz Kaan Salıcı’nın gelişiyle birlikte İstanbul İl Başkanlığı makamı, Anadolu’daki herhangi bir ilin il başkanlığı haline getirilmiştir. Bir kez daha öğrendik ki koltuğa değer katan, o koltuğu kullanan kişinin kendisidir.

Sonuç olarak; Oğuz Kaan Salıcı makama atanırken, kendisine bu koltuğun ne kadar önemli olduğunu, kamuoyu tarafından yakından takip edildiğini, oturduğu koltuğun 23 Nisan bayramlarında temsili oturulan bir koltuk olmadığını söylemiştim. Ne yazık ki kendisi beni haksız çıkarmadı ve oturduğu koltuğun hakkını veremedi.

Etkin bir siyasi olarak değil; CHP tarihinin en beceriksiz ve etkisiz İstanbul İl Başkanı olarak hatırlanacak olan Oğuz Kaan Salıcı’nın; hiç olmazsa onurlu bir insan olarak hatırlanması için istifa etmesini diliyoruz.ʹʹ dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Necati Atagül
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı