Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Mayıs 2013 - Cumartesi 10:39
 
GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
DİĞER Haberi
GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

MALTEPE KAYMAKAMI AHMET OKURʹUN

ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

 

19 Mayıs Atatürk` ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı` nın 94. yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun`a çıktığı bu gün itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı`nın başladığı gün kabul edilir.

Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir kader olmadığını düşünen ve "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Mustafa Kemal, Samsun`dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bir kutlu mücadeleyi başlatmıştır.

Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları tarafından verilen mücadele sonucunda sıkıntı ve yokluklar içerisinde, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanet edilmiş, bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğu haline gelmiştir.

Sevgili gençler; Türkiye’mizin ve insanlarımızın layık oldukları mutlu, müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşması sizlerin sayesinde olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta bu güne anlam katan gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutluyorum.

 Ahmet OKUR
 Maltepe Kaymakamı


 

 


Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Necati Atagül
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı