Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Nisan 2018 - Çarşamba 17:53
 
50 bin kişi bekleniyor! CHP’den büyük şeker mitingi
CHP, şeker fabrikalarının özelleştirilmesinin gündeme gelmesinin ardından harekete geçmiş ve bu süreçte CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki heyet, özelleştirilmesi planlanan 14 şeker fabrikasını ziyaret etmişti.
GÜNDEM Haberi
50 bin kişi bekleniyor! CHP’den büyük şeker mitingi

Bu ziyaretlerin ardından CHP bu kez de Çorum’da büyük bir miting yapmayı kararlaştırdı.

50 BİN KİŞİ BEKLENİYOR.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 7 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de Çorum’daki ‘ʹBüyük Şeker Mitingindeʹʹ halka seslenecek. Mitinge CHPʹnin bütün Milletvekilleri ile PM üyeleri de tam kadro katılacak. Mitinge 50 bin kişinin gelmesi bekleniyor..

Veli Ağababa  yaptığı açıklamada, şeker fabrikalarının satışına karşı çıkan herkesi mitinge beklediklerini belirterek, ‘ʹHükümet üyeleri de dahil, bu özelleştirmelere her kesimden insan karşı… Büyük şeker mitinginde bu satışın durdurulması için çağrı yapacağızʹʹ dedi..

100 BİN İMZA MECLİSʹTE.

Bu arada Atatürkçü Düşünce Derneğinin şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı başlattığı imza kampanyasında da sayı 100 bini buldu. İmzalar TBMM Dilekçe Komisyonuʹna teslim edildi. ADDʹyi toplantıda Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM eski Başkanvekili Uluç Gürkan temsil etti.. ADD Eski Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan da TBMMʹde düzenlediği basın toplantısında ‘ʹİktidar şeker çiftçisine, işçisine, nakliyecisine değil ABD taleplerine bel bağlıyor. Şeker fabrikaları değil, israf batağındaki saray rejimi bu millete yüktür. Atatürkçü ekonomi ve tarım modelini yok sayarak tarımı ve sanayiyi yabancı şirketlerin kar hırsına terk etmeye çalışanlar, gaflet ve dalalet uykusundadır. Artık uyanınʹʹ dedi..

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: 50, bin, kişi, bekleniyor!, CHP’den, büyük, şeker, mitingi,
Yorumlar
Haber Yazılımı