301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 00:36
 
AB, ʹseyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkelerʹ listesini güncelledi
Avrupa Birliği (AB), yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine Ukraynaʹyı ekledi, Tayland ve Ruanda listeden çıkarıldı.
TURİZM Haberi
AB, ʹseyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkelerʹ listesini güncelledi

AB Konseyiʹnden yapılan açıklamaya göre, ʹzorunlu olmayan seyahatlerʹ için uygulanan kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması ʹtavsiye edilenʹ ülkeleri içeren liste güncellendi.Listeye Ukrayna dahil edilirken, uzun süredir bu listede bulunan Tayland ve Ruandaʹnın listeden çıkarılması kararlaştırıldı.

Listede şu anda Ukraynaʹnın yanı sıra Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Avustralya, Bosna Hersek, Brunei, Kanada, İsrail, Japonya, Ürdün, Lübnan, Karadağ, Yeni Zelanda, Katar, Moldova, Kuzey Makedonya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Güney Kore, Kosova ve ABD ile Hong Kong, Macao ve Tayvan bulunuyor.

Ayrıca AB ülkelerinin vatandaşlarına seyahat izni vermesi halinde Çinʹe de sınırlar açık olabilecek.ABʹnin listesi, üye ülkeler için tavsiye niteliği taşıyor ve bağlayıcılığı bulunmuyor.

Listedeki ülkelerden ABʹye turistik seyahatlere izin verilebilirken, yolculara test ve karantina gibi bazı tedbirler uygulanabiliyor.

Listede yer almayan ülkelere AB ülkelerinin seyahat kısıtlamaları devam edecek.AB, geçen yılın mart ayında salgının yayılmasını engellemek için 27 üye ülkenin yanı sıra Schengen bölgesinin parçası olan İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçreʹye zorunlu olmayan seyahatlere kısıtlamalar getirilmesini kararlaştırmıştı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: AB,, ʹseyahat, kısıtlamalarının, kaldırılabileceği, ülkelerʹ, listesini, güncelledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı