Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 14:35
 
ADD'DEN HAKARETE SUÇ DUYURUSU
ADD GYK Üyesi İstanbul Bölge Sorumlusu Dursun Ali Toraman Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında Atatürk'le ilgili iftira ve hakaretlerde bulunanlar için '' Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TV Net sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. '' dedi.
GÜNDEM Haberi
ADD'DEN HAKARETE SUÇ DUYURUSU

''13 Mayıs Cumartesi günü saat 15:00 de Atatürk'e hakaret içerikli yayın yapan Derin Tarih Dergisi ve Tv Net kanalının Topkapı da bulunan binasının önünde tepkimizi ve Atatürk'e bağlılığımızı ifade etmek için toplanıyoruz .'' dedi.

 

Dursun Ali  TORAMAN  yazılı açıklamasında

''TVNet’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İNAN’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur.

TVNet’te 7 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan  ‘Derin Tarih’ isimli programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli şahsiyetlerinden Prof. Dr. Afet İNAN’a yönelik hakaret ve iftiralarda bulunulmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına dil uzatan ve sadece onun değil Yüce Türk Ulusu’nun manevi kızı olan,  Türk Tarihçisi. Prof.Dr.Afet İnan hakkında mesnetsiz  ve alçakça söz ve iftiralarda bulunan  kendini bilmez Süleyman Yeşilyurt ve diğerleri, alenen suç işlemişlerdir.

Atatürk’ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralayan, üzen, rencide eden bu kişiler, bir taraftan da Atatürk’ü incitmeyi, küçük düşürmeyi, yıpratmayı ve bu suretle hakaret etmeyi bir yandan da Yüce Türk Milletinin değerlerini yok etmeyi amaçlamaktadırlar.  Bunun tek adı vardır o da “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir”.

Bu kişiler ve tv kanalı, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ederek Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sını, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’u ve Türk Ceza Kanunu’nu,  ihlal etmişlerdir.

 

Suç işleyen, sadece iftiracı bu zat değildir, aynı zaman da bu zatın iftiralarını yayınlayan TV Net’in sorumlularıdır.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, bu alçakça olayı gerçekleştiren kişilerin hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını sağlamak amacıyla hem bu kişi hakkında hem de iftiralarını yayınlayan TV Net sorumluları hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.'' dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADD'DEN, HAKARETE, SUÇ, DUYURUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı