Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 19:32
 
AK Partiʹden Kadir Topbaşʹın istifasıyla ilgili ilk açıklama
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, akşam saatlerinde yaptığı basın toplantısı ile istifa eden İBB Başkanı Kadir Topbaşʹın kararını değerlendirdi.
SİYASET Haberi
AK Partiʹden Kadir Topbaşʹın istifasıyla ilgili ilk açıklama

Eerol Kaya, NTVʹde katıldığı canlı yayında şunları söyledi:

İstifa kararı sayın başkanımızın bir takdiridir. Şahsi bir karardır. Daha önce de bunlarla karşılaştık. İstanbulʹda takdire şayan işler yapan bir başkanımızdır. İstanbulʹda onu bir Kadir abi ve beyefendi olarak tanıdık.
Bundan sonra Valimizin yapacağı çağrıyla istişareler başladığında, süreç de başlamış olacak. Kadir Topbaşʹın sözlerini de yorumlayan Kaya ˮİstanbul bizim için hassas bir şehir. Sayın Cumhurbaşkanımızla başlayan bir süreç var. Ve İstanbul bizim için çok önemli. Takdir edersiniz ki, bu ülkenin önemli siyasi aktörlerinden birinin sözleri için, birileri bulanık suda balık avlamak isteyecektirˮ dedi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Kaya ˮSağlık nedenleriyle İstanbullulardan affını istedi. Biz hep birlikte kararına saygı duyuyoruz. Bundan sonra 10 gün içinde İBB meclisi çağrılacak. 310 kişi içinden adaylar belirlenecek ve birinci turda çıkmazsa, ikinci turda salt çoğunlukla bir başkan seçilecekˮ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: AK, Partiʹden, Kadir, Topbaşʹın, istifasıyla, ilgili, ilk, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı