Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 16:07
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı belli oldu
Selim Temurci'nin istifasının ardından AKP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak oldu.
SİYASET Haberi
AK Parti İstanbul İl Başkanı belli oldu

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul İl Başkanlığına Bayram Şenocak'ın atandığını bildirdi. 

Ataş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda İstanbul İl Başkanlığı'na Bayram Şenocak'ın atandığını duyurdu. 

Mustafa Ataş, atamanın İstanbul'a ve AK Parti'ye hayırlı olmasını diledi. 

BAYRAM ŞENOCAK KİMDİR? 

Bayram Şenocak, 1978 yılında Trabzon'da dünyaya geldi.
İlkokul eğitimine İstanbulda devam ederek orta ve lise öğrenimini burada tamamladı.Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayarak mezun oldu.
Orta derece İngilizce dil bilgisi bulunan Bayram Şenocak, mevcut başkanlar ve adaylar arasında en genç isimdir.

Avcılar ilçesinde ikamet eden Şenocak, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının birçok biriminde görev üstlendi.. Evli ve 2 çocuk babası olan Şenocak aynı zamanda MÜSİAD yönetiminde de yer aldı.. Gençlik Kollarından başladığı siyasete, İl Yerel Yönetimler Komisyon Üyesi, İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi oldu.. 2010-2012 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Avcılar'dan sorumlu İl Koordinatörü olarak devam etti.. 2012-2014 yılları arasında da ilçe başkanlığı görevinde bulundu. Yüzme ve futbol sporlarının yanı sıra DAN diplomasıyla karate hocalığı yapabilecek yetkinliktedir.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: AK, Parti, İstanbul, İl, Başkanı, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı