Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 16:27
 
AKP katliamları unuttu
Temmuz ayında insanlık tarihine acılar yaşatan Sivas, Başbağlar ve Srebrenitsa katliamında yaşamını yitirenler, Maltepe Belediye Meclisi’nde, Başkan Ali Kılıç ve CHP Grup Başkan Vekili Özgür Aksoy tarafından anıldı.
SİYASET Haberi
AKP katliamları unuttu

AKP adına söz alan Grup Başkan Vekili Ufuk Yıldız’ın katliamları lanetlememesi ve hayatını kaybedenleri anmaması dikkat çekti.
 
Maltepe Belediye Meclisi’nin temmuz ayı olağan toplantılarının ilk oturumu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi.
2 Temmuz 1993’de meydana gelen Sivas katliamının 25’inci yıldönümü nedeniyle katliamı lanetleyen Kılıç, “Sadece orası değil birkaç gün sonra, 5 Temmuz 1993’de Erzincan Başbağlar’da aynı elim olayı yaşadık. Başbağlar şehitlerini, Sivas şehitlerini, tüm demokrasi şehitlerini bir kere daha saygıyla anıyorum. Ümit ediyorum ülkemiz bir daha bu olaylara asla izin vermeyecek” diye konuştu. CHP adına söz alan Grup Başkanvekili Özgür Aksoy da, Sivas ve  Başbağlar Katliamı ile 11 Temmuz 1995’de Bosna-Hersek’in Srebrenitsa kentinde yaşanan Srebrenitsa Katliamı’nın 23. yıldönümü nedeniyle yaşamlarını yitirenleri saygı ve rahmetle andı.
 
AKP KINAMADI 
 
Maltepe Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısının ilk oturumunda AKP adına söz alan Grup Başkan Vekili Ufuk Yıldız ise Temmuz ayı içerinde yaşanan ve onlarca insanın hayatını kaybettiği katliamları görmezden geldi. Yıldız’ın konuya ilişkin hiçbir açıklama yapmaması ve katliamları kınamaması dikkatlerden kaçmadı.
Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: AKP, katliamları, unuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı