301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 00:36
 
AKPʹli belediyenin ʹuzay merkeziʹnin kapısına 5 ayda kilit vuruldu
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanʹın ˮMilli Uzay Programıʹnıˮ açıklamasının ardından, Şanlıurfaʹnın Karaköprü ilçesinde, AKPʹli belediyenin 13 Şubatʹta açtığı El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkeziʹnin kapısına zincirle kilit vurulduğu, binaya Türk Kızılayı Teknoloji ve Bilim Merkezi tabelasının asıldığı ortaya çıktı.
BİLİM Haberi
AKPʹli belediyenin ʹuzay merkeziʹnin kapısına 5 ayda kilit vuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 Şubat 2021ʹde, ˮ2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ayʹa ulaşarak, sert iniş gerçekleştireceğizˮ demişti.

Erdoğanʹın ˮMilli Uzay Programıʹnıˮ bu sözlerle açıklamasından 4 gün sonra, Şanlıurfaʹnın Karaköprü ilçesinde AKPʹli belediye başkanı Metin Baydilli, El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkeziʹni açmıştı.

Belediye başkanı Baydilli, açılış töreninde şunları söylemişti:ˮBu topraklarda özellikle çok önemli bilim adamları yetişti.

Bugünden sonra da inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan bilim ve uzay hamleleri ile ülkemiz bu konuda lig atlayacaktır, önemli yerlere gelecektir.

Biz de sayın Cumhurbaşkanımızın bu hamlesine destek vermek için bilim merkezimizde gençlerimizi bilimle, uzayla, astronomiyle tanıştıracağız ve gelecekte bu alanlara yönelmelerinde yol gösterici, yardımcı olacağız.ˮAradan geçen 5 ay sonra, El Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkeziʹnin kapısına zincirle kilit vurulduğu ortaya çıktı. Merkez binasına ˮTürk Kızılay Teknoloji ve Bilim Merkeziˮ tabelasının asıldığı görüldü. (ANKA)

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: AKPʹli, belediyenin, ʹuzay, merkeziʹnin, kapısına, 5, ayda, kilit, vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı