301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 20:32
 
AKP Maltepe İlçeye Suriyeli Yönetici
Kamuoyu araştırmalarında oyları hızla düşen AKP Maltepe İlçe Yönetimi’ne Suriyeli Muaz Barudi de alındı. "AKP seçimlerinde Suriyelilere oy mu kullandıracak?" sorusu gündeme geldi
SİYASET Haberi
AKP Maltepe İlçeye Suriyeli Yönetici

AKP Maltepe İlçe Başkanlığı’nın pandemi nedeniyle ertelenen 7. olağan kongresi, Muhazir Sille Spor Kompleksi’nde yapıldı. Kongrede, il yönetimi tarafından atanan Mehmet Karadeniz ilçe başkanı seçildi.

Kongrede, ilçe yönetim kurulu listesinde yer alan Muaz Barudi isimli Suriyeli kişi dikkat çekti.

Kamuoyu araştırmalarında oyları hızla düşen ve yeni ittifaklar arayan AKP, çareyi Suriyelilerde buldu. 

AKP Maltepe İlçe Yönetimi’ne Suriyeli biri de alındı. AKP yönetimine giren Muaz Barudi’nin sosyal medya hesaplarında muhalefet partisinin liderlerine yönelik paylaşımları dikkat çekti.

DURUMDAN AKP’LİLER DE RAHATSIZ

Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç’ın haberine göre Türk vatandaşlığı da alan Barudi’nin, sosyal medya hesaplarına bakıldığında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren “Yalan rüzgârı tacizi kapatmaz” başlıklı bir görsel paylaştığı görülüyor.

Muaz Barudi’nin yönetime girmesinin AKP’de de rahatsızlık oluşturduğu, kamuoyunda Suriyelilere yönelik tepki nedeniyle kararın ters tepebileceği kaygısının yaşandığı öğrenildi.

SURİYELİLERE BEL BAĞLAMIŞLAR

Barudi’nin yönetime girmesine ilişkin konuşan CHP ve İyi Partililer ise “AKP düşen oylarını arttırmak için şimdi de Türk vatandaşı yaptıkları Suriyelilerin oyunu almak için onlardan birini yönetimlerine yer alıyor. Bu tercih onların ancak siyaset yaptığını sanan ve sığındığı ülkede muhalefet partilerinin liderlerine yönelik iftira atan bu kişi haddini bilmeli. AKP’de işler gerçekten zor ki Suriyelilere bel bağlamışlar” dedi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: AKP, Maltepe, İlçeye, Suriyeli, Yönetici,
Yorumlar
Haber Yazılımı