301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 02:00
 
Alevi kurumlarından Coronovirüs Açıklaması
Alevi Bektaşi Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu ve Alevi Vakıfları Federasyonu, korona virüsü nedeniyle ay sonuna kadar cemlere ara verdiklerini açıkladı.
SAĞLIK Haberi
Alevi kurumlarından Coronovirüs Açıklaması

Ortak açıklamada, “Değerli canlar, dünya geneli yaşanan küresel salgının Türkiye’de ortaya çıkmasından ötürü merkeze insanı koyan inanç anlayışımız hiçbir canın bundan etkilenmemesi adına önlem amaçlı mart sonuna kadar inanç merkezlerimiz de cem ibadetine ara verilmiştir” denildi.

Salgının atlatılması konusunda halkın bilgilendirileceği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:“Son derece bulaşıcı ve tehlikeli olan bu virüsten korunabilmek amacıyla tüm ülkelerde ciddi önemler alınmakta. İnsan sağlığı konusu hassasiyetle yaklaşmamız gereken meselelerin en başında gelir. Alevi kurumları olarak ülkemiz de yaşanacak salgında, resmi kurumların açıklamaları doğrultusunda halkımızın bilgilendirilmesi başta olmak üzere çeşitli yardımlarla sürecin en iyi şekilde atlatılması için üzerine düşen sorumluluk bilinci ile hareket edecektir.” 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Alevi, kurumlarından, Coronovirüs, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı