301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Kasım 2014 - Perşembe 10:26
 
Ali Beyaz:“EMEKÇİLER TAŞERONLA KÖLELEŞTİRİLİYOR !”
Belediye-İş Sendikası 6 No’lu Şube başkanı düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında bir basın açıklaması yaparak ”Ülkemizde emekçiler eziliyor!” dedi.
DÜNYA Haberi
 Ali Beyaz:“EMEKÇİLER TAŞERONLA KÖLELEŞTİRİLİYOR !”

Maltepe Çamlık Kafe de verilen kahvaltıya yerel basın temsilcileri ve Şube yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Samimi sohbet havasında geçen kahvaltı da sendika başkanı Ali Beyaz yerel basınında sıkıntılarını bildiklerini söyleyerek ”Yerel basın yeteri kadar desteklenmiyor. Sizlerin daha güçlü olmanızı temenni ederiz. Bizler suskun, susturulmuş, bastırılmış basın istemiyoruz. Biz de sizlere her zaman yakınız. Ancak imkanlarımız ortada.
Şahsen ben yerel basın olarak desteğe her zaman hazırım. Özellikle gazetelerinizin dağıtımı noktasında talep ettiğinizde arabamı sizlere tahsis edebilirim. Gazete dağıtım sorununuza yardımcı olabilirim” dedi.
Şube başkanı Ali Beyaz’ın yanı sıra başkan yardımcısı Yusuf Yurten, mali sekreter Tufan Otluoğlu, yönetim kurulu üyeleri Abdurrahman Akdoğan,Rasim Sancaktutan, sendika temsilcileri Murat Abdioğlu,Bayram Aytemur, Hayrünisa Özarslan, Süleyman Akyel,Ayşegül Emek,M. Aydın’ da toplantıda hazır bulundular.
Başkan Ali Beyaz kahvaltıda yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi”
Ülkemiz tam anlamında kaos ortamında bulunmaktadır. Orta Doğu’daki kurgulanmış malum savaş tüm hızıyla devam ederken,içeride de tüm hızıyla enflasyon artmakta,işsizlik çoğalmakta,taşeronlaşma tüm hızıyla devam etmektedir.
Garibanlar, dar gelirliler ve emekçiler ezilmekte,sermaye patronlar ve mutlu bir azınlık safahat hayatı yaşarken,toplumun büyük bölümü emeklisi,işçisi,memuru,esnafı sefalet ve sıkıntı içinde hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır.
Vahşi kapitalizmin bütün kurum ve kurulları ülkemizde rahatça uygulanmaktadır. Buna kimse dur dememektedir. Buna dur demesi gerekenler bir takım suni gündemler oluşturarak kendi haklarındaki iddiaları gündemden düşürmeye çalışmaktadır. Basınımızın büyük bölümü de hükümet yanlısı yayınlarla bir takım gerçekleri görmezden gelmektedir.
Ermenek’te ciğerimizi yakan kazanın sebebi kaza değildir,bir iş cinayetidir. İşin özü bir takım tedbirleri almayan sermaye ve buna göz yuman yandaşlarıdır.
İşin özü taşeronlaşma ve örgütsüzlüktür.
Hükümet taşeron sistemini getirip geliştirerek her an emekçileri taşeron firmaların insafına bırakıp köleleştirmektedir.
Özel istihdam büroları kurmayı planlayan hükümetin insanımızı daha fazla nasıl sömürürüm diyen sermayeye hizmet etmektedir.
En sonunda kıdem tazminatımıza göz diken hükümet tazminat alamayan insanları bahane edip tazminatlarımızı fona devrettirip,işsizlik sigortasında olduğu gibi nasıl kullanırımın derdine düşmüştür.
Buradan yetkililere sesleniyoruz,garibanın,fakirin,emekçinin hakkını gözetin,asgari ücreti insan onuru hale getirin.
Emekçinin insanca yaşayabileceği onurlu bir işi ve geliri olsun.!”

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: , Ali, Beyaz:“EMEKÇİLER, TAŞERONLA, KÖLELEŞTİRİLİYOR, !”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 Ali Beyaz:“EMEKÇİLER TAŞERONLA KÖLELEŞTİRİLİYOR !”
 Ali Beyaz:“EMEKÇİLER TAŞERONLA KÖLELEŞTİRİLİYOR !”
 Ali Beyaz:“EMEKÇİLER TAŞERONLA KÖLELEŞTİRİLİYOR !”
Yorumlar
Haber Yazılımı