Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 19:38
 
Ali Kılıç'tan Maltepe'de ''Aile Sigortası'' Uygulaması...
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "CHP iktidarında tüm Türkiye’de hayata geçireceğimiz Aile Sigortası’nı ilk Maltepe’de uyguluyoruz." dedi.
GÜNDEM Haberi
Ali Kılıç'tan Maltepe'de ''Aile Sigortası'' Uygulaması...

Ali Kılıç, "Nisandan itibaren Maltepede geliri olmayan hanelerimize aylık en az 600 TL Aile Sigortası desteği sunacağız. Genel Başkanımız @kilicdarogluk’ndan onayımızı aldık.İlçemize davet ettik. CHP iktidarında tüm Türkiye’de hayata geçireceğimiz Aile Sigortası’nı ilk Maltepe’de uyguluyoruz." açıklamasında bulundu.

 

''AİLE SİGORTASI'' 2011'DE  CHP'NİN SEÇİM PROJESİ

2011'de Aile Sigortası projesini anlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadelere yer vermişti, "Her şeyden önce AKP’nin yaptığı gibi, “yoksulluğu yönetmeyi” değil yoksulluğu azaltmak ve yok etmeyi amaçlıyoruz, mevcut yoksullar için ise bu sistemi getireceğiz. AKP yoksulluğu yönetmeye çalışıyor, yoksulluğu siyasi amaçlı kullanılıyor, minnet duygusu yaratan yardımlar ile oy dahil kararlarını özgür biçimde veren bireyler yaratılamayacak"

"AİLE SİGORTASI YARDIMLARI VATANDAŞLIK HAKKI"

Aile sigortası yardımlarını “vatandaş hakkı” olarak kabul ettiklerinin ifade eden Kılıçdaroğlu, aile sigortasının Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) kabul ettiği, bizim de 1971 yılında uygulamayı taahhüt ettiğimiz ama uygulamadığımız bir sigorta türü olduğunu söyledi.

Şu anda 14 ayrı kurum tarafından 4.1 milyar TL tutarında yardım yapıldığını, aile sigortası ile birlikte tek çatı altında bu yardımların toplanacağını ve devlete ek maliyetin 8.7 milyar TL olacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, bu kaynağın rahatlıkla bulunacağını söyledi.

Bu rakamın milli gelirin binde 7’si, toplam harcamaların yüzde 1.7’sine denk geldiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, bu kadarlık bir harcama kaleminin rahatlıkla kaydırılabilecek bir harcama olduğunu söyledi.

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Ali, Kılıç'tan, Maltepe'de, ''Aile, Sigortası'', Uygulaması...,
Yorumlar
Haber Yazılımı