Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Ocak 2019 - Salı 15:03
 
Ali Kılıç Yalan Haberlere ve Saldırılara Karşı Harekete Geçti
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yalan haberlere ve saldırılara karşı harekete geçti.
SİYASET Haberi
Ali Kılıç Yalan Haberlere ve Saldırılara Karşı Harekete Geçti

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yalan haberlere ve saldırılara karşı harekete geçti. Bireysel menfaat odaklı çıkar çevreleri tarafından iftira kampanyası başlatıldığına dikkat çeken Kılıç, hukuki süreç başlattığını duyurdu.

 

5 yıldır dönem dönem bu tür saldırılara maruz kaldığını ancak, affı ve iyiliği seçerek yüz çevirdiğini vurgulayan Başkan Kılıç, yazılı bir açıklama yaptı. “Şahsım üzerinden, aileme kadar uzanan çıkar amaçlı bu saldırılar artık hadsizlik düzeyini de aşarak, sabır sınırlarını kaldıran tanımsız bir saygısızlığa dönüştü” diyen Kılıç, şunları kaydetti: 

 

“Ancak; Aynı samimiyetsiz çıkar çevreleri göreve geldiğim ilk günden itibaren çeşitli zamanlarda ortaya çıkmış ve Yüce Türk Adaleti tarafından cezalandırılmıştı. Bugüne kadar dürüstlük ilkesine bağlı kalarak, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında toplumun çıkarları için mücadele ettim.

 

Çok geniş katılımlı sivil toplum kuruluşlarının yönetici pozisyonundan, mensup olduğum partinin yöneticilik kademesine kadar görev aldığım her dönemde; siyaseti, dürüstlük ilkesinden ödün vermeden toplum yararına değerlendirilmesi gereken bir kurum olarak gördüm. Maltepe halkının güveni ile Belediye Başkanı olarak göreve gelmeden önce, rozetini onurla taşıdığım Cumhuriyet Halk Partisi’nde PM ve MYK üyelikleri gibi kademeleri de gururla yaşadım, ‘Kul Hakkı ve Yetim Hakkı’ için verdiğim mücadele ve maruz kaldığım saldırılarda, hepinizin ve kamuoyunun malumudur.”

 

“5 YILIMIZ TEFTİŞ EDİLDİ”

 

Bugüne kadar İçişleri Bakanlığı, Sayıştay ve İBB yetkilileri tarafından sayısız teftiş geçirdiğini ve müfettiş raporlarında şüpheye yer bırakacak tek bir soru işareti dahi bulunmadığını belirten Kılıç, şöyle devam etti:

“Bugün başında olduğum kurumumuzda temsil ettiğim makama ulaşan bütün şikayetleri, Teftiş Müdürlüğümüz ve hukuki alanda Cumhuriyet Savcılıklarına taşıyarak, takipçisi oldum. Sayısız müfettiş denetimi ve sorgusuyla karşı karşıya kaldım. Yerel yönetimler üzerinde tasarrufu bulunan İçişleri Bakanlığı, Sayıştay, Büyükşehir Belediyesi gibi kurumların denetimlerinden alnımızın akıyla çıkmanın gururunu yaşadım.

 

Son olarak da, henüz 6 ay önce başmüfettiş ve bilirkişilerden oluşan 23 kişilik bir heyet tarafından, kurumumun 5 yılda tüm faaliyetleri, şahsım, görevlendirdiğim Başkan Yardımcıları ve Müdürlerim ve yakınlarımıza dek ulaşan bir teftiş dönemi atlattık. Şüpheye yer verecek bir tek soru işaretinin dahi raporlarda yer almaması şahsım ve ekibimin onurudur.”

 

 

 “AİLEM BİR ASIRDIR TİCARET YAPIYOR”

 

Aile bireylerine yönelik iddialara da açıklık getiren Kılıç, “Aile fertlerim, herkes gibi yaşamın her alanında yer alma hakkına sahiptir. Kılıç ailesi olarak, ticari faaliyetler yaklaşık yüzyıla dayanmaktadır. 60 yıl önce yurtdışına gerçekleşen göç ile bu faaliyetler yurtdışına da taşınmıştır. Ailemin yüzyıla dayanan ticari faaliyetlerinin kirli algı oyunlarıyla Belediye Başkanlığı dönemimle ilişkilendirilmesi, iftiradan medet uman kirli zihniyetin son ürünüdür” dedi.

 

 İFTİRA ATANLAR CEZASIZ KALMAYACAK

 

“Tek amaçları, Maltepelilerle temeli güven, samimiyet ve hizmete dayanan gönül köprüsünü sarsmak” diyen Ali Kılıç, açıklamasını şöyle tamamladı:

“5 yıldır zihni ve yüreği kirli bu güruh, yine ve yeniden yenilmeye ve hesap vermeye mahkum olacaktır. Haksızlık karşısında bugüne dek diz çökmedim, çökmeyeceğim. Rant ve bireysel menfaat uğruna iftira atanların cezasını Yüce Adaletinin vereceğini biliyor, hizmet alanında ise Maltepe halkının en iyi yanıtı sandığa yansıtacağına inandığımı belirtirken, bu konuda kirli zihniyete karşı hukuki haklarımı kullanmak üzere harekete geçtiğimi kamuoyunun bilgilerine sunuyorum.”

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Ali, Kılıç, Yalan, Haberlere, ve, Saldırılara, Karşı, Harekete, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı