301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 21:43
 
Ataşehir Belediyesiʹne grev kararı asıldı
Genel-İş Sendikası ile İstanbulʹun Ataşehir ilçesinin belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine, belediye binası girişine grev kararı asıldı.
EKONOMİ Haberi
Ataşehir Belediyesiʹne grev kararı asıldı

Belediye önünde toplanan, aralarında Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Ataşehir Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu Genel-İş üyesi işçiler, sloganlar attı.

Diken sitesinin haberine göre DİSK/Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 Noʹlu Şube Başkanı Ahmet Arıkan, taleplerinin ʹinsancıl ve karşılanabilirʹ olduğunu ifade ederek Kadıköy Belediyesiʹnde sekiz ay süren toplu sözleşme sürecini de şeffaf bir şekilde yürüttüklerini anlattı.

Kadıköyʹde toplu sözleşmedeki 81 maddeden 70ʹini işçilerin onayıyla kazanımla sonuçlandırdıklarını vurgulayan Arıkan, greve ise 2 bin 300 çalışandan 2 bininin katıldığını bildirdi.

ˮİşçi yıllardır kayıplar yaşıyor, geçinemiyor, enflasyonun altında eziliyorˮ

Türkiyeʹye örnek bir grev yaptıklarını savunan Arıkan, ˮBizi bölmeye çalışanları bir kenara iterek, koltuk derdinde olanları bir kenara iterek Kadıköy işçisi aslanlar gibi dik durmuştur. Onlara selam yolluyorumˮ ifadelerini kullandı.ˮBuradan tekrar sesleniyorum Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdiʹye, belediye yönetimine, bakın işçi yıllardır kayıplar yaşıyor, geçinemiyor. Enflasyonun altında eziliyor. Bu sözleşme ile bütün sorunları çözeceğimiz iddiasında değiliz, işçinin de böyle bir beklentisi yok ama Ataşehirʹe yakışır bir sözleşme örneği sergileyelim, işçinin taleplerini görerek, ücretsel maddeleri bir an önce görüşelim, kalan altı iş günü süresinde gelin bu sözleşmeyi bitirelim.ˮ

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Ataşehir, Belediyesiʹne, grev, kararı, asıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı