301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ağustos 2021 - Pazar 00:30
 
Babacan Erdoğan'ın açıklamasına tepki gösterdi...
Babacanʹdan Erdoğanʹa: Daha çok borç alıyor, ʹ109 milyar rezervim varʹ diyor; çıkıyor bir de ʹartırdıkʹ diyor
EKONOMİ Haberi
Babacan  Erdoğan'ın açıklamasına tepki gösterdi...

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanʹın Merkez Bankası rezervlerine ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.

Babacan, ˮEksi 55 milyar dolar şu anda rezerv, çıkıyor bir de artırdık diyor.Gidiyor daha çok borç alıyor, ʹ109 milyar dolar rezervim varʹ diyor.İyi de niye o rezervin borç para olduğundan bahsetmiyorsun?Ülkeyi yönetenlerin doğruları söylemesi lazımˮ dedi.

Babacan, partisinin 1. Olağan Yenimahalle ilçe kongresinde Erdoğanʹa yönelik yaptığı açıklamayı Twitter hesabından ˮGörünen köy kılavuz istemezˮ notuyla paylaştı.

Babacan, ˮTaraflı partili Cumhurbaşkanı, akraba bakan el ele veriyor, ilk defa Merkez Bankası rezervleri eksiye düşüyorˮ derken, Erdoğanʹın doğruyu söylemediğini belirtti.

ˮAdeta kibrit çakıp yaktılarˮ

Erdoğanʹın Merkez Bankasıʹnın 109 milyar dolar döviz rezervine sahip olduğunu söylediği açıklamasına sert ifadelerle yüklenen Babacan, ˮBakın rakamlar ortada. 2002ʹde biz devraldık. Bu arkadaşınız iyi bir ekiple çalışmaya başladı.

Net rezervi 10 milyar dolardan aldık 60 milyar doların üzerine çıkardık.

Bakın ne olmuş...

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geliyor, taraflı partili Cumhurbaşkanı, akraba bakan el ele veriyor, tarihte ilk defa Merkez Bankası rezervleri eksiye düşüyor.

Daha önce kullanmıştım ya, ʹAdeta kibrit çakıp yaktılarʹ diye, olan bu!ˮ dedi.

ˮÜlkeyi yönetenlerin doğruları söylemesi lazımˮ

Babacan, ˮEksi 55 milyar şu anda Merkez Bankasıʹnın döviz rezervi. Çıkıyor bir de artırdık diyor. Gidiyor daha çok borç alıyor, ʹ109 milyar dolar rezervim varʹ diyor. İyi de niye o rezervin borç para olduğundan bahsetmiyorsun?

Niye zamanında 60 milyar dolara çıkmış net rezervi eksi 55 milyar dolara düşürdük demiyorsun? Ülkeyi yönetenlerin doğruları söylemesi lazım arkadaşlarˮ ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Babacan, , Erdoğan'ın, açıklamasına, tepki, gösterdi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı