Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Temmuz 2018 - Pazar 16:46
 
BAF’dan Armutlu Cemevi baskını açıklaması
Necati Atagül/BRİTANYA Alevi Federasyonu (BAF) tarafından Türkiye’de Armutlu Cemevi’ne yapılan baskın ile ilgili olarak bir basın açıklaması paylaşıldı.
DÜNYA Haberi
BAF’dan Armutlu Cemevi baskını  açıklaması

Yapılan basın açıklaması şöyle;

YENİ TÜRKİYE’DE DİKTATÖRLÜK

“19 Temmuz’da Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne bağlı Armutlu Cemevi’ni uzun namlulu silahlarla basan polis ekipleri cemevinin kapılarını kırarak duvarlarına yazı yazmıştır. Bunlar yetmiyormuş gibi cemevinin koridorlarına idrarını yapmıştır. Cemevleri, Alevilerin ibadethanesidir. Dünyanın hiçbir yerinde bir ibadethaneye böylesi bir saldırı ve hakaret gerçekleştirilmemiştir. Bu hakareti ve saygısızlığı gerçekleştirenler derhal belirlenmeli ve görevlerinden uzaklaştırılmalıdır.

Daha sonra Pir Sultan Abdal Derneği İstanbul Sarıyer Şube Başkanı ve Armutlu Cemevi başkanı sayın Zeynep Yıldırım gece evine baskın yapılarak göz altına alınmış, bugün itibarı ile de tutuklanmıştır. Son olarak bu sabah TBMM önünde Alevi kurumlarının ve milletvekillerinin yaptığı basın açıklamasına bugüne değin İŞİD, ÖSO gibi cihatçı terör örgütlerine davranmadıkları gibi davranarak AKP’nin polisince saldırı gerçekleştirilmiştir.

Bu tarz çirkince muameleler Alevilere, Alevilerin örgütlülüğüne yapılmaya çalışan baskılardan sadece birkaç tanesidir.

Alevilere yapılan bu çirkin davranışın her konuşmalarında demokrasi, inanç özgürlüğü ve huzurlu bir Türkiye’den dem vuran ikiyüzlü AKP’nin ve başındaki şahısların direktifleri ve yönlendirmeleri ile yapılmaktadır.

Gözaltı ve tutuklamaların Alevileri sindirmeye yönelik olduğunu biliyoruz. Yöneticilerimize karşı yapılan haksız tutuklamaları asla kabul etmiyoruz. AKP, Alevi inancı ve Alevilere asla biat ettiremeyecektir. Bin yıllardır hiçbir diktatöre biat etmemiş olan Yolumuz ve YOL erenlerimiz günümüzün zalimlerine de biat etmeyecektir.”

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: BAF’dan, Armutlu, Cemevi, baskını, , açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı