301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Haziran 2017 - Pazartesi 14:08
 
BAF İNGİLTERE'DEKİ SALDIRILARI KINADI
BAF( Britanya Alevi Federasyonu ) İngiltere Manchester Arena’dan sonra, London Bridge, Borough Market ve Vauxhall olmak üzere üç ayrı lokasyonda eş zamanlı başlatılan terörist eylemlerini kınadı.
DÜNYA Haberi
BAF İNGİLTERE'DEKİ SALDIRILARI KINADI

Terörist eylemlerin DEAŞ/İŞİD kaynaklı olduğunu belirten Britanya Alevi Federasyonu durumun yeni sürecin başlangıcı olduğunu belirtirken her koşulda mazlumların yanında olduğunu belirtti.

BAF açıklamasında '' İngilterede son iki haftadır peş peşe yaşanan terör eylemleri sonucu, onlarca suçsuz insan hayatını yitirdi. Manchester Arena’dan sonra, London Bridge, Borough Market ve Vauxhall olmak üzere üç ayrı lokasyonda eş zamanlı başlatılan terörist eylemlerin DEAŞ/İŞİD kaynaklı olduğu kuşku götürmez bir gerçekliktir.

Ayrım yapmaksızın sivil insanların katliamını  hedefleyen, tarihte emsalı görülmemiş bu faşizan İslamcı örgüt kimlerin beslemesi?

Nasıl oluyorda onbinlerce mahsum insanın katliaminda ve milyonlarca insanın yerini yurdunu terk etmesinde doğrudan rol oynayan, ortaçağ karanlığını insanlığa dayatan bu faşizan örgütlülük, varlığını dünyanın bir çok yerinde sürdürebiliyor?

Bu radikal yapılanma kime hizmet ediyor?

Neden Ortadox İslamcı dünyada bu katliamcı yapılanmaya belirgin bir karşı duruş yok? 
Katliamların süreklilik kazanması ve acıların yaygınlaşmasına rağmen uluslararası güçlerce, belirgin bir çözümün ortaya konulamaması, sorunun karmaşıklığına dair bizlere önemli veriler sunuyor.

DEAŞ’ın Ramazan dolayısıyla bir çok sitede kadro ve sempatizanlarına verdikleri mesaj, “Kafirlere” karşı topyekün eyleme geçerek onları evlerinde, iş yerlerinde, yollarda ve Pazar alanlarında katletmelerine yöneliktir.

Bu durum yeni bir sürecin başlangıcıdır.

Bu süreç, sivil toplum içerisinde hayatın her alanını hedef alan katliamların hayata geçirilmek istendiği yeni bir dönemdir. Hedef her zamanki gibi mahsum insanlardır.

Hedef, İslamcı faşizan şiddedetin yaygınlaştırılarak kirli uluslararası güçlerin geo-politik dengeleri kendi lehlerine göre yeniden inşa etmesidir.
BAF olarak başta Sudi Arabistan, Katar, Kuveyt ve Türkiye olmak üzere, bölgede istikrarsızlığın kaynağını oluşturun emperyal güçlerin ve onların proxy savaşını yürüten taşeron örgütlerin yaşanan katliamların sorumluları olduğunu her fırsatta dile getirdik. Özellikle AKP iktidarı ve Suudi Kralığının yaşanan katliamlarda doğrudan rol oynadıklarını bütün gücümüzle anlatmaya çalıştık. Alevi örgütlülüğü olarak bulunduğumuz Coğrafyada, yaşanan/yaşanabilecek katliamlar karşısında hayatın her alanında direnişi yaygınlaştırarak ortak mücadele alanlarında sesimizi yükseltik, yükseltmeye devam ediyoruz. 
Hak ve özgürlüğü toplumun her kesiti için talep eden biz Aleviler, dünyanın neresinde olursa olsun, her zamanki gibi , her koşulda yerimiz mazlumların yanıdır diyor ve katliamda doğrudan yada dolaylı sorumluluğu bulunan eli kanlı bütün kirli güçleri şidetle kınıyoruz.'' dedi.

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: BAF, İNGİLTERE'DEKİ, SALDIRILARI, KINADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı