301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Ağustos 2015 - Cuma 14:35
 
BAF’’ Sadece ‘Onurlu Barış’ Diye Haykırdık!’’
Necati Atagül/Britanya Alevi Federasyonu, Türkiye'de AKP Hükümeti'nin toplum üzerinde uyguladığı baskıların giderek artması ve Türkiye'nin AKP Hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir Savaş ortamına giderek yaklaştırılmaya çalıştığını belirterek yaptığı basın açıklamasında, Barış’a Sahip Çıkacağız! Savaş Yapamayacaksınız! Diyerek ‘Onurlu Barış’ sözcüğünü haykırdı.
DÜNYA Haberi
BAF’’ Sadece ‘Onurlu Barış’ Diye Haykırdık!’’

Britanya Alevi Federasyonundan yapılan açıklamada:

Suruç ve Gazi’den Sonra da Sokaklarda Sadece ‘Onurlu Barış’ Diye Haykırdık!

Barış’A Sahip Çıkacağız! Savaş Yapamayacaksınız! Demiştik!

Aylardır Meydanlarda Barış İçin Yürüyüşler ve Mitingler Yapma Nedenimiz İnsanlar Ölmesin Diyeydi!

Ülkemizde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi Britanya da faaliyet yürüten tüm demokratik kurumlar la birlikte meydanlarda barış için eylemler gerçekleştirdik. Defalarca Londra merkezde, BBC önünde, Türk Büyükelçiliği önünde, İngiltere başbakanlığı önünde, kuzey Londra da  ve Britanya nın birçok şehrinde barış çığlıkları attık.

Tüm çabalara rağmen kanla beslenenler birkez daha galip geldi. Yine kan ve göz yaşı sel oldu. AKP seçimlerden sonra arzuladığı siyasi ortamı bulamadığı için, Işid e daha fazla destek vermek için, Türkiye yi yoksullaştırmak ve gerici rejimi hakim kılarak kendi iktidarını sürdürebilmek için halklara savaş açtı. Bu ortamdan faydalanmak isteyen tüm ırkçı ve gerici çevrelerde AKP’nin savaşına destek verdi. Kendisini vatan sever olarak adlandıran ulusalcı, milliyetçi guruplar da açıktan ya da dolaylı olarak AKP ile elele vererek, ‘düşmanımın düşmanı dostumdur’ anlayışı ile mutluluk içinde savaşı izlemekte ve bu kandan nasıl besleneceklerinin hesabını yapmaktalar.

Geldiğimiz nokta ise genç insanların toprağa düştüğü ve canların yok olduğudur. İnsanlar karşılıklı bir diğerini ölüme gönderirken aralarında bazı hastalıklı kişilerinde savaş ortamını bahane ederek içindeki sapık, ırkçı ve faşist düşüncelerini pratiğe yansıtmakta olduğunu görüyoruz.

Siviller ölüyor, savunmasız çocuklar öldürülüyor, çıplak kadın cesetleri sokak ortasında teşhir ediliyor, özel harekatçılar ‘Tekbir’ nağraları atarak göndere bayrak çekiyor, cesetlerin üzerine basarak fotoğraflar çektiriliyor, yoksul halkın asker evlatları ölüyor, binlerce insan tutuklanıyor ve tüm bunlar olurken Cumhurbaşkanı ‘istesenizde, istemesenizde rejim değişmiştir’ diyerek adeta kendi diktatörlüğünü ilan ediyor.

Savaş ve asker şehitlerinin üzerinden  siyaset yürüten gurupların bugüne kadar hiç barış dediğine şahit olmadık. Bu nedenle, öldürülen Devrimciler, PKK’liler ve Askerlerin ölüme gitme nedenleri bu ırkçı, faşist ve gerici guruplardır. Tüm Halklarımız ve insanlık bunları iyi tanımalıdır. Dikkat ederseniz aynı çevreler milliyetçilik ve islamcılık arkasına sığınarak yaptıkları siyaset gereği bugüne kadar Işid, El Kaide, Öso gibi gurupları da bir kez bile kınamış değiller. Bunların siyaseti kanla beslenmektedir. Bu da yetmezmiş gibi ne koparırsak kardır anlayışı ile olaylara yaklaşan Diyanet İşleri başkanı Mehmet Görmez ‘5.7 Milyar bütçe az geldi, biraz arttırın’ diyor. Hatta bu bütçe artışına kılıf olsun diye ‘81 il e 81 Kıble uzmanı göndereceğiz’ diyerek haram bütçeye birazda yalan ve uydurma bahanelerle katkı sunmak istiyor. Diğer tarafta milliyetçilikle beslenenler ‘savaş yetmez asker darbe yapsın’ diyor.

Gezi sürecinde Polis’ten nefret edenler birden Polis aşığı oldu!

Gezi’de ellerinde Atatürk Bayrakları olan İnsanlara Saldıran Polisler le Mardin’de Ali Akpınar ı Vuran Polisler Aynı amaca Hizmet Ediyor. Dün Gezi de Polis Şiddetine Hayır Diyenlerin Bugün Milliyetçi Marşlarla Polis ve Sistem Aşığı Olması İki Yüzlülüktür!

Hep Birlikte Haklı Şiddet Yoktur Demek ve Şiddete Karşı Mücadele Etmek Zorundayız!

Biz Bunları Tanıyoruz! Bunlar Maraş’ta Çocuklarımızın Katilleridir! Tekbir Nağraları İle Sivas’ta Koray’ı Yakanlardır! Berkin’i Kurşunlayanlardır!

Biz Bunları Tanıyoruz! Sizde Tanıyın!

Britanya Alevi Federasyonu-20.8.2015

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: BAF’’, Sadece, ‘Onurlu, Barış’, Diye, Haykırdık!’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı