301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Eylül 2017 - Cumartesi 01:10
 
Başbakan Yıldırım: Taşeron işçilere kadro çalışması bitmek üzere
EKONOMİ Haberi
Başbakan Yıldırım: Taşeron işçilere kadro çalışması bitmek üzere

Başbakan Binali Yıldırım,Türk-İş Başkanı Ergün Atalayʹı ziyaret etti.

Başbakan Yıldırım ziyaret sonrası yaptığı açıklamada taşeron işçilere kadro ile ilgili çalışmanın tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

ˮBU KONUYU GÜNDEMDEN ÇIKARACAĞIZˮ

Başbakan Yıldırım ziyarette taşeron konusunu da konuştuklarını anlattı. Yıldırım, ˮBu konuyu gündemden çıkaracağız. Çalışmalar çeşitli alternatifler dikkate alınarak tamamlanmak üzere. Buradaki son tarih bu yıl çıkmadan bu şe noktayı koymakˮ dedi.

KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERONA KADRO VERİLMESİ İLE İLGİLİ NELER OLMUŞTU?

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, taşerona kadro düzenlemesinin yıl sonuna kadar biteceğini söylemişti. Sarıeroğlu, ˮBeklenti içinde olan birçok kesim var. Taşeronda çalışan arkadaşlarımız bunlardan en önemlisi. AK Parti olarak bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamlarındaki beklentiyi karşılayabilmek için bir aydır Maliye Bakanımız ile çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmayı çok kısa sürede tamamlayarak, kardeşlerimiz ile paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına beklentilerine, taleplerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden bir cevap vermiş olacağızˮ diye konuşmuştu

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Başbakan, Yıldırım:, Taşeron, işçilere, kadro, çalışması, bitmek, üzere,
Yorumlar
Haber Yazılımı