301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Mart 2017 - Perşembe 13:26
 
Başkan Ali Bilir: ‘Maltepe’nin Turizmi Ön Plana Çıkarılmalı’
TÜRSAB-ASYA- BYK Başkanı Ali Bilir Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı Ziyaret Etti.
TURİZM Haberi
Başkan Ali Bilir: ‘Maltepe’nin Turizmi Ön Plana Çıkarılmalı’

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ makamında ziyaret eden ASYA-BYK Başkanı Ali Bilir ‘Maltepe ilçemize turizmciler olarak buraya günü birlik olarak değil, konaklamak için gelmeli. Bu acıdan belediyemiz ile her zaman işbirliği yapmaya hazırız’ dedi.

İlçe Belediyelere ziyaretlerin devam ettiren Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Asya BYK Başkanı Ali Bilir ve yönetim kurulu Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Asya BYK Başkanı Ali Bilir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ilçe ziyaretlerine Maltepe’de devam ettirdi.  Başkan Bilir ve Yönetim Kurulu üyeleri önce Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Daha sonra Maltepe’de faaliyetlerini sürdüren seyahat acentelerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

TÜRSAB-ASYA BYK Başkan ve aynı zamanda Bilir Turizm’in sahibi Ali Bilir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ilk olarak Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Başkan Ali Kılıç, Başkan Ali Bilir ve beraberindeki heyeti kapıda karşıladı.

 

Fikir alış verişinin yapıldığı görüşmede bu yıl düzenlenecek olan Turizm Haftasında Maltepe’ye nasıl bir düzenleme ve çalışma yapılmalı konusunda görüşme yapıldı.

 

Samimi sohbet havasında geçen görüşmede Başkan Ali Bilir, Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Asya Bölgesel Yürütme Kurulu’nun çalışması hakkında bilgi verdi.

 

İstanbul'da 6 bölge yürütme kurulu olduğunu bunun bir tanesinin ise Asya BYK olduğunu ifade eden Başkan Bilir, İstanbul’un Anadolu Yakasında 751 üyemiz var. Bölgemizdeki turizm etkinlik ve aktivite sayılarının artması için kamu ve yerel yönetimlerle işbirliğini geliştirmek için çalışıyoruz. İstanbul’un Anadolu Yakasında bulunan ilçelerimizde belediye başkanlarımızla, sanayicilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızı tek tek ziyaret edip fikir alışı verişinde bulunuyoruz. Yaptığımız görüşmeler sonunda turizme yönelik nasıl katkıda bulunabiliriz. Bu çalışmaları Turizm Festivaline nasıl dönüştürebiliriz sorusuna cevap arıyoruz’ dedi.

 

TÜRSAB -ASYA -BYK Başkanı Ali Bilir, Maltepe’de turizm ile ilgili neler yapılabilir. İlçenin turizm potansiyeli ile ilgili görüşme sonrasında Anadolu Yakası Maltepe İlçemizde bulunan acenteler, oteller, restoranlar başta olmak üzere turizme hizmet veren kuruluşlara destek vererek turizmin canlandırılması gerektiğini belirtti.  Kendilerinin Sivil Toplum Kuruluşu olarak her zaman hazır olduklarını ortak bir çalışma yapmayı planladıklarını belirtti. 

 

Maltepe ilçesinin tarihi ve doğasıyla ile önemli bir lokasyon olduğunu belirten Başkan Ali Bilir, Maltepe ilçemiz yerli ve yabancıların uğrak merkezi haline getirilmesi gerek. Turizmciler olarak insanlar buraya günü birlik olarak değil, konaklamak için gelmeli. İlçenin tarihi ve yapısını inceleme imkanı bulmalı. Bu acıdan belediyemiz ile her zaman işbirliği yapmaya hazırız. Bunun için buradayız dedi’ diye ifade etti.

Maltepe'deki çalışmalar hakkında bilgi veren Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç: ' Geçtiğimiz yıl Cumhuriyetimizin 93’üncü yılında ilçemizi 17 eserle taçlandırdık ilçemize çok sayıda eserler kazandık. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maltepe’de antik kalıntılara rastlanan Fındıkbayır Tepesi’ni SİT alanı ilan etti. SİT alanı ilan edilen Başıbüyük Mahallesi’ndeki Tarihi Fındıkbayır Tepesi’nin korunup yaşatılabilmesi için İstanbul 5 Nolu Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü ve Maltepe Belediyesi 33 hektarlık alanda ortak çalışma yürütecek. 600 yıllık tarihi Beşçeşmeler semtindeki değişim, tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında alan süslemesinde dünyada ilk kez özel bir sanat tekniği olan yontubezek kullanılırken meydan düzenlenmesi yapıldı. Beşçeşmeler’deki binaların dış cepheleri restore edilmeye başlandı. Bu çalışmalar İlçemize tarihi ve turistik yaşantısına ayrıca bir hareketlilik getirmesi bekleniyor’ diye konuştu.

 

Maltepe’de devam eden birçok projenin olduğunu belirten Başkan Ali Kılıç,  Maltepe’nin çehresini değiştirecek olan,  Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi. (MEXPO)

ASYA İLE AVRUPA’NIN EN ÖNEMLİ FUAR MERKEZİ OLACAK

Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi (MEXPO). Yılda yaklaşık 200'den fazla fuara ev sahipliği yapması öngörülüyor.

M’expo Center, Asya ile Avrupa arasındaki en önemli fuar merkezlerinden biri olacak. Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi yaklaşık 1 milyon metrekare alana sahip olacak.

 

M’expo Center, sadece bir Maltepe projesi değil, bir Türkiye projesidir. Dolayısıyla da bu proje, istihdama ciddi şekilde katkısı sağlayacak ve üstelik bu katkı sadece Maltepe ile sınırlı olmayacaktır. 10 bin ya da yirmi bin istihdamdan söz ederken, sadece M’expo Center Uluslararası Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi’nde çalışacak kişi sayısından söz etmiyoruz. Ulaşımdan lojistiğe, konaklamadan hediyelik eşyaya, gıdadan giyime, reklâmcılıktan halkla ilişkilere, medyadan sağlığa, hemen her sektör böylesine büyük bir proje sayesinde uygun pozisyon alacak ve bunu da ilave istihdamla ancak çözebilecektir. Bütün bu sektörlerdeki istihdam rakamları da dahil edildiğinde, fuar tüm aşamaları tamamlanarak yüksek kapasiteyle çalışacak hale geldiğinde istihdam da 25 bini bulacak.

 

M’expo Center, Maltepe’nin yeşil ve mavisini yok etmeyecek, aksine Türkiye’nin ve bölgenin, ilk ve tek yeşil fuar ve kongre alanı olacak. Projenin en dikkat çeken özelliğiyse, çevreci şekilde inşa edilecek olması. Fuarın yapımında güneş enerjisi ile aydınlatma ve çevreyle uyumlu inşaat malzemeleri kullanılacak. Ayrıca merkezde, fuar ve ticari alanların dışında, sosyal, kültürel ve sportif etkinlik alanları, gezi parkurları, kültür-sanat etkinliklerinin yapılacağı alanlar da olacak. M’expo Center ile yılın 365 günü toplamda 200 fuara ev sahipliği yapacağız.

ÜYELERİ ZİYARET ETTİLER

 

Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Asya BYK Başkanı Ali Bilir ve Yönetim Kurulu daha sonra maltepe’de bulunan seyahat acentelerini ziyaret etti.

 

Başkan Ali Bilir, seyahat acentelerinde yaptığı ziyarette acentelerin sorunlarını diledi. Karşılıklı fikir alış verişinden sonra Başkan Ali Bilir, acentelere çalışmalarında başarılar diledi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Başkan, Ali, Bilir:, ‘Maltepe’nin, Turizmi, Ön, Plana, Çıkarılmalı’,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Ali Bilir: ‘Maltepe’nin Turizmi Ön Plana Çıkarılmalı’
Başkan Ali Bilir: ‘Maltepe’nin Turizmi Ön Plana Çıkarılmalı’
Başkan Ali Bilir: ‘Maltepe’nin Turizmi Ön Plana Çıkarılmalı’
Başkan Ali Bilir: ‘Maltepe’nin Turizmi Ön Plana Çıkarılmalı’
Yorumlar
Haber Yazılımı