Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Ekim 2013 - Çarşamba 19:42
 
Başkan Altınok Öz, Kartallıların Sorunlarını Çözmeye Devam Ediyor.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Yakacık Yeni Mahalle’de bulunan Dervişoğlu Sitesi sakinleriyle biraraya geldi.
YAŞAM Haberi
Başkan Altınok Öz, Kartallıların Sorunlarını Çözmeye Devam Ediyor.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, vatandaşın sorunlarını dinlemeye ve çözüm üretmeye devam ediyor. Sık sık halkla buluşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bu kez Yakacık Yeni Mahalle’de bulunan Dervişoğlu Sitesi’ni ziyaret etti.

Site sakinlerinin sorunlarını dinlemek amacıyla yapılan ziyarete Başkan Altınok Öz’ün yanısıra Başkan Yardımcıları Ayşe Çiğdem Ertan, Ali Apaydın, Özel Kalem Müdürü Ömer Fethi Gürer, Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürü Nuran Keriş, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dilek Mete, Yeni Mahalle Muhtarı İlhan Düzülütaş ve site sakinleri katıldı.

“Hayvanların da Yaşama Hakkı Vardır”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, toplantıda sokak köpekleri konusuna değindi. Başkan Altınok Öz, hayvanların da yaşama hakkı olduğuna vurgu yaparak “ Hayvanların da yaşama hakkı var bu dünya üzerinde. Bazen ben motosiklet kullanırım. Benim peşime de takılıyorlar. Ben hayvanları çok severim. Benim de bir köpeğim vardı. Hayvanlar arasında her türlü saldırıya uğrayanlar da var. Bu sadece ilçe belediyesinin sorunu değil. Çevre ilçelerden belediyeler, kamyonlarla köpekleri getirip Kartal’a bırakıyorlar. Biz bunların hepsini biliyoruz. İsimleri bizlerde var. Köpekler kendilerine bir sınır çizer. O sınır artık o köpeğindir. Başka bir köpeğin sınırına girmesine izin vermez.  Dışarıdan gelen köpeklerle bu sefer yer kavgası yapıyorlar. Onlar da haklı. Yiyecekler, içecekler ve barınacaklar. Arkadaşlarımız Bursa’da Nilüfer Belediyesi’nin 7,5 dönüm alan içindeki Hayvan Rehabilitasyon Merkezleri’ni incelediler. Projelerimizi hazırladık. Atış alanının altındaki 13,5 dönümlük yeri Milli Emlak’tan istedik. Kanun, ‘Verilir’ diyor ama bizim muhalefette oluşumuz nedeniyle orayı alamadık. Ya Büyükşehir Belediyesi’ni alıp yapacağız ya da her türlü engellere rağmen yapacağız “ dedi.

“Bir Yerel Yönetim İçin Zorunlu Olan Şey Kreştir”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yerel yönetimler için zorunlu olan hizmetlerden birinin de kreş açmak olduğuna dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti: “ Bir yerel yönetimin yapmakla zorunlu olduğu ve yapması gereken bir şey varsa o da kreştir. Çünkü insanlar çocuklarını bir yere emanet ediyor. Kreşler açıyoruz. Kreşler, çok önemli hizmet alanlarıdır. Çünkü kreşte bir çocuğa bir şey oldu mu büyük sorunlar yaşanır. 4,5 yıldır Kartal’da kreşlerimizde hiçbir sorun yaşamadık.”

“Kartal’da Dönüşüm Başladı”

Kartal’da dönüşümün hızlı bir şekilde devam ettiğinin altının çizen Başkan Altınok Öz,
“Kartal’da dönüşüm başladı. Kartal Belediyesi olarak burada iki kez tapu dağıtımı yaptık. Vatandaşların mülkiyet sorunlarını çözdük. Tapuları, vatandaş bir yere gitmesin, imara uygun yapılar dönüşsün diye verdik. Bu dönüşümü sağlamak zorundayız. İleriye dönük sosyal politikalar çerçevesinde kentli hale getireceğiz. İnsanları başka yerlere gönderirseniz gettolaşıp zarar verici hale gelirler” dedi.  

“Anadolu Yakasının Merkezi Kartal’dır”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, geçtiğimiz günlerde Kartal’da yatırım yapan inşaat firmalarının yetkilileri “İstanbul’un Yeni Yıldızı: Kartal” sloganıyla buluştuğu basın toplantısını hatırlattı. Başkan Altınok Öz, “Büyük inşaat firmalarıyla Kartal’da biraraya geldik. Ulusal basında büyük yankı uyandırdı ve yer buldu. Anadolu yakasının merkezi Kartal’dır. Ben varım diye bir türlü ilan edemiyorlar. Merkez olan yerde bazı değişiklikler yapmak zorundalar. Kartal’ın nüfusu 450 bindir. Mevcut imar haklarıyla, boş alanlarıyla, deprem dönüşümüyle ve yerinde dönüşümüyle 1 milyon 200 bin nüfuslu bir kent haline gelecek. Dolayısıyla bizim bütün planlarımız, Kartal’ı Anadolu yakasının merkezi olacak bir yapıya kavuşturmaktır“ dedi.  

“İki Merkezli Bir Kartal Olacak”

Başkan Altınok Öz, Kartal’ın iki merkezli bir yapıya kavuşacağını belirterek “ O iki merkezli Kartal oluştuğu zaman Kadıköy ve Beyoğlu, Kartal’ın gölgesinde kalacak. Fonksiyonlar Kartal’da oturmaya başlaması ve iki merkez arası yürüyüş mesafesinin 15 dakika olması, Kartal’ı Kadıköy ve Beyoğlu’nun önüne geçirecek. Bunu 10 yıl içinde yaşayacağız” dedi.

“Türkiye’de Federasyona Bağlı Tek Jimnastik Salonu Kartal’dadır”

Türkiye’de Jimnastik Federasyonu’na bağlı tek salonun Kartal’da bulunduğunu vurgulayan Başkan Altınok öz, site sakinlerine ‘Çocuklarınızı jimnastiğe gönderin’ tavsiyesinde bulundu. Başkan Altınok Öz, “Federasyona bağlı tek Jimnastik Salonu Kartal’dadır. Sporu destekliyorum. Çocuklarınızı jimnastiğe gönderin. Jimnastiğe başlamanın yaşı 3 ila 7’dir. Jimnastik yapan çocuk her türlü sporu yapabilir. Futbol, basketbol, voleybol,  yüzme ve diğer sporları rahatlıkla yaparlar “ dedi.

“Uzakdoğu Sporunu Tavsiye Ediyorum”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, uzak doğu sporlarını da tavsiye ederek “Spor disiplini içerisinde bedenin terbiye edilmesi çok önemli. Bir insan kentte yaşıyorsa bu sporu bilmeli. Gelecek tehlikeler anında etkisiz hale getirilebilir” dedi.

 “Yelken Sporu Çocuğun Karar Verme Yeteneğini Geliştiriyor”  

Kartal Belediyesi’nin Dragas’ta Yelken Kulübü olduğunu hatırlatan Başkan Altınok Öz, yelken sporuyla uğraşan çocukların yaşamda daha başarılı olduğunu ve karar mekanizmalarının daha güçlü olduğunu söyledi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Biraz yüzme bilen herkes yelken sporunu yapabilir. Denizin ortasında bir kabuk, bir dümen ve dalga. Bu spor sayesinde çocuk denizle mücadele ediyor ve o anda denizin ortasında karar verme yeteneğini geliştiriyor. O çocuk sokağa çıktı an, karar verme yeteneği ile kendisine gelecek olan zararları anında fark eder. Kartal Belediyesi olarak Yelken sporunu destekliyoruz” dedi.

“Seçmen Listelerine Dikkat Edin”

Yaklaşan seçimlere de değinen Başkan Altınok Öz, vatandaşları seçmen listelerine dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyardı. Demokrasinin en büyük silah olduğuna vurgu yapan Başkan Altınok Öz, “Seçmen listelerinde isimlerinizin olup olmadığına dikkat edin. Seçmen listelerinde ilaveler var mı? Buna dikkat edilmesi gerekir. Birilerinin sizin bölgenize gelip gelmediğini kontrol edin. Boş arazilerde kayıtlar yapılmış mı yapılmamış mı? Bunlara dikkat edin. Demokrasi en büyük silahımızdır.  Sandığa gitmeme hakkına sahip değiliz. Türkiye’nin geldiği nokta ve yaşadığı sıkıntı da budur. Hem demokrasinin gereğini yerine getirmeyeceksin, hem de konuşacaksın. Her toplum layık olduğu şekilde yönetilir” dedi.

Konuşmanın ardından site sakinleri Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e çalışmalarında başarılar diledi.


 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Başkan, Altınok, Öz,, Kartallıların, Sorunlarını, Çözmeye, Devam, Ediyor.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Altınok Öz, Kartallıların Sorunlarını Çözmeye Devam Ediyor.
Başkan Altınok Öz, Kartallıların Sorunlarını Çözmeye Devam Ediyor.
Yorumlar
Haber Yazılımı