301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Nisan 2014 - Cuma 13:39
 
Başkan’dan Efe Boz’un ailesine ziyaret
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve meclis üyesi Mehmet Türkyılmaz, 2010 yılında okul tuvaletindeki lavabonun üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybeden ana okul öğrencisi Efe Boz’un annesi Nurdan Boz’u ziyaret etti.
SAĞLIK Haberi
Başkan’dan Efe Boz’un ailesine ziyaret

“Güvenlik önlemleri arttırılmalı”

Dört yıl önce okul tuvaletindeki lavabonun üzerine düşmesi sonucu yaşamını yitiren Efe Boz’un annesi Nurdan Boz’la bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, okullarda ihmal edilen güvenlik önlemlerinin arttırılması gerektiğini söyledi.
Boz ailesinin kahvaltı sofrasını paylaşan Başkan Kılıç, ana sınıfından üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarında başta güvenlik önlemleri olmak üzere çevre düzenlemeleri ve eğitim ihtiyaçları konusunda da gerekli iyileştirmeleri Avrupa standartlarına uygun bir şekilde Maltepe’de hayata geçireceklerini söyledi. Kılıç, “Maltepe’de bütün çocuklar güvenli ve kaliteli eğitimi hak ediyor, biz bu adımı Maltepe’de atacağız. Maltepe bu anlamda Türkiye’ye örnek olacak” dedi.
Anne Nurdan Boz’un eğitim kurumlarında alınması gereken güvenlik önlemleri ile ilgili projelerini dinleyen Maltepe Belediye Başkanı, okulların bahçe kapısından çatısına kadar tüm yaş grupları düşünülerek, her alanda emniyetin en üst seviyeye çıkarılması için takipçi olacaklarını ifade etti. Boz ailesinin acısını paylaşan Başkan Kılıç, bundan sonra benzer faciaların yaşanmaması için tüm yetkili kurumları sağduyuya davet etti. Ülkemizdeki bütün eğitim kurumlarının gerek fiziksel ihtiyaçlar gerekse eğitsel ihtiyaçlar konusunda yerel yönetimlerin de elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Başkan Ali Kılıç, Maltepe Belediyesi olarak örnek olacaklarını söyledi.

 

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Başkan’dan, Efe, Boz’un, ailesine, ziyaret,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan’dan Efe Boz’un ailesine ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı