301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 01:58
 
Başkan Kılıç Yerel Basın Mensupları İle Biraraya Geldi
Maltepe'de yerel basın mensupları ile biraraya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Ramazanʹı dolu dolu geçirmek amacıyla, halkımızın da önerilerini alarak muhteşem bir program hazırladık" dedi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Kılıç Yerel Basın Mensupları İle Biraraya Geldi

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ramazan ayı boyunca ilçede yapılacak olan etkinlikleri basın mensuplarıyla paylaştı.

Belediyenin 2016 yılı Ramazan etkinliklerinin gazetecilere tanıtıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Ramazan etkinliklerimizi bu sene son olarak Organik Pazar alanında düzenleyeceğiz. Daha sonra orada bir kültür merkezi inşaatımız başlayacak. 11 ayın sultanı Ramazanʹda, muhteşem etkinliklere imza atacağız. Ünlü sanatçı Ahmet Özhan konseri ile başlayacak etkinliklerimiz, inanç turları, konserler, çocuk tiyatroları, sohbet programları ve nostaljik sinema günleriyle devam edecek. Yine Ramazan alanımızda derneklerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız olacak ve çocukların oyun oynayabileceği bir alan bulunacak. 30 gün boyunca kurulacak Sevgi Sofralarıʹnda Maltepeliler orucunu açacak. Ayrıca 18 mahallede sokak iftarları yapılacak. Ramazan boyunca düzenlenecek inanç turları ile binlerce Maltepeli, İstanbulʹdaki kutsal mekanları ziyaret edecek" dedi.

YAŞAM MERKEZİNDE SONA DOĞRU

Ramazan ayı bilgilendirmesinin ardından basın mensuplarından gelen soruları cevaplayan Kılıç, Gülsuyu Stadı ve Başıbüyük Yaşam Merkeziʹne ilişkin sorular üzerine şunları söyledi: "Gülsuyu Spor Stadıʹnı 30 Ağustosʹta kadar yetiştirmek için çalışıyoruz. Şu an stadın inşaatı ve tribünler bitti. Şimdi kulüp başkanımıza sorarak, alanın çimlendirmesini yapmak için uğraş veriyoruz. Başıbüyük Yaşam Merkezi ile ilgili çalışmalarda da yol aldık. Bu projemizi de bir aksilik olmazsa Eylül ayında sonuçlandırarak, ilk kez uygulanacak bir sistemle 7 gün 24 saat açık kreşimizi annelerimizin hizmetine sokmak istiyoruz. Ayrıca herkes çocuğunu kamerayla izleyebilecek.''

MALTEPEʹDE BİR KENT MÜZESİ

İlçedeki birlik ve beraberliğin her şeyden önemli olduğuna dikkat çekerek konuşmasını sürdüren Kılıç, "Bakireler Anıtıʹnı canlandırmak, içine Venüs heykelini koymak istiyoruz. Burayı oradaki atıl alandan kurtarıp, Küçükyalı Evlendirme Dairesiʹnin oraya da taşımamız gündeme geldi ancak sizlerin fikirleri de önemli. Belki şu an bulunduğu yerde yapay bir göl kurarak, eski haline daha yakın bir duruma anıtı çevirebiliriz. Ayrıca Beşçeşmelerʹde restorasyon projemiz başlayacak. Bu kapsamda ilçe meydanı ile Beşçeşmelerʹi, orayla da sahili birbirine bağlamak istiyoruz. Öncelikle Büyükşehir ve diğer yetkililerle görüşmelerimiz sürüyor. Oradaki altgeçidi kaldırıp, bu üç nokta arasındaki bağlantıyı daha kolayca sağlayıp, bölgedeki binaların giydirilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca buradaki dükkanların alt katında bulunan atıl alanların birinde ʹKent Müzesiʹ açmak istiyoruz. Maltepeʹmizin çok yüklü bir tarihi geçmişi var, bunu burada değerlendirmek ve gençlerimize ilçemizi tanıtmak istiyoruz. Bu noktada sizlerden her türlü desteği bekliyoruz" dedi.Soru-cevap sonrası toplu fotoğraf çekimiyle tanıtım toplantısı sona erdi. Bu esnada Başkan Kılıç, fotoğraf makinesini alarak, meslektaşlarının fotoğraflarını çekti.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Başkan, Kılıç, Yerel, Basın, Mensupları, İle, Biraraya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı