301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 13:19
 
Belediye Başkanı MHP’den İstifa Etti İYİ Partiye Geçiyor
MHP’ye Kalesi Söğüt’te Şok Belediye Başkanı İstifa Etti, İyi Partiye Geçiyor MHPʹden istifa eden Belediye Başkanı Halil Aydoğdu ile meclis üyelerinin İYİ Partiʹye geçiyor.
SİYASET Haberi
Belediye Başkanı MHP’den İstifa Etti İYİ Partiye Geçiyor

Bilecik  Söğüt ilçesi Belediye Başkanı  Halil Aydoğdu sosyal paylaşım sitesinden,  MHPʹden istifa ettiğini duyurdu.

FACEBOOKʹTAN DUYURDU

Söğüt Belediye Başkanı  Halil Aydoğdu, dün gece sosyal paylaşım sitesi  Facebookʹtaki hesabından, ʹ08.11.2017 tarihi itibariyle Meclis Üyelerimizle birlikte mensubu bulunduğumuz  Milliyetçi Hareket Partisiʹnden istifa etmiş bulunmaktayız. Kamuoyuna saygılarımlaʹ yazısını paylaştı.

Söğüt Belediye Meclisiʹnde 6  MHPʹli, 5 de  Ak Partiʹli meclis üyesi bulunuyor.  MHPʹden istifa eden Belediye Başkanı  Halil Aydoğdu ile meclis üyelerinin  İYİ Partiʹye geçiyor.

ˮİYİ PARTİYE GEÇME KARARI ALDIKˮ


MHPʹden istifa eden  Bilecikʹin  Söğüt İlçe Belediye Başkanı  Halil Aydoğdu, ˮİyi Partiye geçme kararı aldıkˮ dedi.

Sosyal paylaşım sitesindeki hesabından belediye meclis üyeleriyle birlikte  MHPʹden istifa etiklerini duyuran  Söğüt belediye Başkanı  Halil Aydoğdu, kendisini telefonla arayan  DHA muhabirine istifa ettiklerini doğruladı.

ˮMHPʹDE SİYASET YAPMA İMKANI KALMADIˮ

Kendisinin yanı sıra  MHPʹli 6 belediye meclis üyesi,  MHP  Söğüt eski İlçe Başkanı Ali Islahʹın da aralarında bulunduğu 48 üyenin de  MHPʹden istifa ettiğini söyleyen Aydoğdu şöyle konuştu: ˮMHPʹde siyaset yapma imkanı kalmadı. Delegeliklerimiz düşürüldü. Yapacak bir şey kalmadı. Madem ki  MHPʹde bir etkimiz, söz hakkımız ve delegelik, demokratik mücadele hakkımız kalmadı istifa etmeyi uygun gördük. Seçmenimizin de isteği üzerine partiden istifa ederek kurulan İyi Partiʹye geçme kararı aldık. İyi Partiʹyi kuran sayın  Meral Akşener hanım ile işin başından beri beraberiz zaten. Onun düşüncelerini, yapısını ve bu partiyi kurma amacını yakinen gördük. Hayırlı ve güzel bir iş olacağını düşünüyoruz. Başarılı olacağını düşünüyoruz. En azından  Türkiyeʹde hukukun üstünlüğünü ve toplumsal huzurun sağlanmasını ciddi anlamda katkı sağlamasını düşünüyoruz.ˮ

BAHÇELİ BU YIL ŞENLİKLERE KATILMAMIŞTI

Milliyetçi Hareket Partisi( MHP) Genel Başkanı  Devlet Bahçeliʹnin  Ertuğrul Gaziʹyi Anma ve  Söğüt Şenlikleri programına katılmamıştı. Partisinin baraj altında kalıp meclise giremediği dönemlerde dahi şenlikler kapsamında düzenlenen programlara katılmayı aksatmayan Bahçeliʹnin, bu yıl 736.ʹsı düzenlenen olan  Ertuğrul Gaziʹyi Anma ve  Söğüt Şenlikleriʹne katılmaması vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı.

HALİL AYDOĞDU KİMDİR?

1962 yılında  Söğüt  Çaltıʹda dünyaya gelen  Halil Aydoğdu,  1984 yılında  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümüʹnden mezun oldu. 2 yıl  İstanbulʹda ticaretle uğraştıktan sonra 1986 yılında öğretmenlik görevine başlayan ve 1994-1999 yılları arasında  Söğüt  Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcılığı görevlerinde bulunan Aydoğdu 18 Nisan 1999 ve 28 Mart 2004 tarihlerinde yapılan mahalli seçimlerde  MHPʹden  Söğüt Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılından sonra  MHP Genel Merkeziʹnde görev alan Aydoğdu, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden 3ʹüncü kez  MHPʹden  Söğüt Belediye Başkanı oldu. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Belediye, Başkanı, MHP’den, İstifa, Etti, İYİ, Partiye, Geçiyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı