301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ekim 2015 - Çarşamba 02:15
 
Bermuda Şeytan Üçgeni O Gemiyi Yuttu
Bermuda Şeytan Üçgeni o gemiyi yuttu ABD nin Florida eyaletine bağlı Jacksonville limanından Puerto Rico nun San Juan kentine giden ve içinde 28 Amerikan 5 de Polonyalı mürettebatı bulunan kargo gemisinin Bermuda Şeytan Üçgeni nde battığı açıklandı.
DÜNYA Haberi
Bermuda Şeytan Üçgeni O Gemiyi Yuttu

ABD Sahil Muhafaza Acil İlkyardım Şefi Yüzbaşı Mark Fedor geçtiğimiz Perşembe gününden bu yana haber alınamayan Al Faro adlı Amerikan bandralı geminin Bermuda Şeytan Üçgeni nde battığını gemiden arta kalan filika can simitleri ve başka eşyalara ulaştıklarını ancak geminin bulunamadığını.

Fedor Gemi ile en son bağlantı kurulduğu Perşembe günkü noktaya Cumartesi günü ulaşabildik. Ancak hava koşulları çok kötüydü hızı 224 kilometreyi bulan fırtına 1 milden düşük görüş mesafesi ve dev dalgalar yüzünden neyin nerede olduğuna ilişkin net bir bilgi sağlayamadık dedi.

Hava koşulları elverdiğinde arama çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Fedor Havadan ve okyanustan yaptığımız çalışmalardan elde ettiğimiz bilgilere göre geminin Perşembe günü son bağlantı kurulduğu yerde battığını düşünüyoruz.

Arama çalışmalarımızı mürettebattan kurtulan olması olasılığına yoğunlaştırdık. Ancak şimdiye kadar bir cesede ulaştık dedi.

Gemi ile en son Crooked Adaları ndan 35 mil uzaklıkta yerel saatle 0730 da bağlantı kurulduğu ondan sonra hiç bir haber alınamadığı açıklandı. Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Ryan Ross Bermuda Şeytan Üçgeni nde kaybolan geminin 3 adet C 130 tipi uçak ABD Deniz Kuvvetleri ne bağlı uçak ve helikopterlerle aranmakta olduğunu bildirdi. Ross kurulan son bağlantıda motorların durduğunu geminin su almakta olduğunu ve suyu boşaltmaya çalıştıklarını bildirmişlerdi dedi. Geminin ABD nin Doğu bölgelerini etkisi altına alan ve Bermuda çevresini de etkileyen Joaquin Kasırgası nda batmış olabileceği de olasılıklar arasında sayılırken arama uçaklarının okyanus üzerinde yüzen can simitleri gördükleri belirtildi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Bermuda, Şeytan, Üçgeni, O, Gemiyi, Yuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı