Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 00:42
 
Beşiktaş ve Bölgesinin trafiğini rahatlatacak proje
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) yapılan açıklamada, tünelin bitirilip hizmete alınmasıyla İstanbul trafiğinin önemli noktalarından Beşiktaş bölgesinde bir rahatlamanın olacağı ve 70 dakikalık yolun bu sayede 5 dakikaya düşeceği vurgulandı.
YAŞAM Haberi
Beşiktaş ve Bölgesinin trafiğini rahatlatacak proje

Dolmabahçe-Levazım Tüneliʹnin İstanbul ulaşımı açısından önemli bir proje olduğu, Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçların Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekleri belirtilerek, ˮBöylece, Dolmabahçe-Levazım arasında 70 dakikayı bulan yolculuk süresi 5 dakikaya inecek.

Tünel, Piyalepaşa-Dolmabahçe Tüneli çıkışından başlayarak, Ortaköy Vadisiʹnde son bulacak.ˮ denildi.

Dolmabahçe Levazım Tüneli Projesiʹnin, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 4 Noʹlu Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunun kararı ve İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluʹnun onaylarıyla yapıldığı hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

ˮTünel projesi tamamlandığında; Taksim ve Kabataş yönünden gelen araçlar, Beşiktaş Meydanı, Çırağan Caddesi, Yıldız Yokuşu ve Esentepe trafiğine girmeden Zincirlikuyu-Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekler. Bu sayede, Beşiktaş ve bölgesindeki trafiğin önemli ölçüde rahatlaması amaçlanıyor. İki tüp olarak inşa edilecek tünelin toplam uzunluğu 7 bin 800 metre olacak.ˮ

ˮYEŞİL ALAN KORUNACAKˮ

Açıklamada, etaplar halinde yapılacak tünel projesinin her aşamasında yeşil alan hassasiyetinin gözetileceği belirtilen açıklamada, tünel çalışması öncesinde Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından park içerisinde spor yapan vatandaşlar ve bölgede oturanlara bilgilendirme notu dağıtıldığı hatırlatılarak, ˮMaçka Parkı girişindeki çalışmalar kapsamında, Bayıldım Caddesinin Kadırgalar Caddesi girişinden Swiss Otelʹe kadar olan bölümü araç trafiğine kapatılacak.

Kadırgalar Caddesi istikametinden Maçka ve Nişantaşı bölgesine gidecek araçlar, Harbiye istikametine devam edip, Mim Kemal Öke Caddesiʹnden Maçka ve Nişantaşı bölgesine ulaşabilecekler.

Süleyman Seba Caddesiʹnden Taksim Kabataş ve Karaköy istikametine gidecek olan araçlar ise, Bayıldım Caddesiʹnin açık olan kısmını kullanarak; Acısu Sokak, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça Sokak ve Vişneli Tekke Sokağını kullanarak Dolmabahçe ve Kadırgalar Caddeleri üzerinden istedikleri istikamete ulaşabilecekler.ˮ ifadelerine yer verildi.    

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Necati Atagül
Etiketler: Beşiktaş, ve, Bölgesinin, trafiğini, rahatlatacak, proje,
Yorumlar
Haber Yazılımı