301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Eylül 2015 - Cumartesi 01:22
 
Britanya Alevi Federasyonundan AKP'nin Planlı Savaş ve Şiddetine Lanet
Necati Atagül/İngiltere'de faaliyet gösteren Britanya Alevi Federasyonu, Bir basın açıklaması yayınlayarak AKP’nin İsteyerek, ve Planlı Bir Proje Olarak Başlattığı Savaş ve Şiddeti Lanetlediklerini ifade etti.
DÜNYA Haberi
Britanya Alevi Federasyonundan AKP'nin Planlı Savaş ve Şiddetine Lanet

Britanya Alevi Federasyonu basın açıklamasında:

''AKP’nin İsteyerek, ve Planlı Bir Proje Olarak Başlattığı Savaş ve Şiddeti Lanetliyoruz!

 

Lanet Olsun Sizin Yezit Anlayışınıza!

Yolları Kapatarak Sivil Halkı Öldürüyorsunuz!

Yoksul Halkların Çocuklarını Birbirlerine Öldürterek Hırsızlıklarınızı Gizliyorsunuz!

İktidarda Kalabilmek için Savaş Çıkardınız!

 

Sizi Tanıyoruz!

 

Unutmadık Sizin;

‘diğer tarafa geçer sekiz füze fırlatırız’, ‘Şam’da Emevi Camisinde Namaz kılacağız’, ‘bize oy vermez iseniz, size gösteririz’ dediğinizi  ve Işid e gönderdiğiniz silahları, El Nusra’ya yaptığınız yardımları ve Suruç’ta, Suriye’de, Kobane’de katlettiğiniz gençleri, çocukları, kadınları unutmadık...

 

Seçimde kaybedenler silaha sarıldılar. Nekadar ırkçı, faşist, gerici insan varsa bu oyuna alet oldu. Kaybettiğini geri alabilmek için, öldürmenin ve şiddet uygulamanın tek çare olduğunu düşünen iktidar, binbir yalanla saldırmaya, öldürmeye, yok etmeye  devam ediyor.

Eşit yurttaş anlayışından uzak devlet ve devlet memurlarının zulümleri yetmezmiş gibi, bir de ‘sivil faşistler şiddeti’ başladı. Peki bu ülkenin resmi güvenlik güçleri hangi utanmazlıkla bu faşist gerici güruhun sırtını sıvazlıyor. Bunlar bu ülkenin gerçek vatandaşları, gerisi terörist öylemi?

İşte bu değişmeyen çarpık anlayış yüzünden masum insanlar ölüyor ve öldürülüyorlar.

Şehit ya da Terörist diye ölümleri meşrulaştırmak yetmedi, siyasi partilerin binalarına, medya binalarına, mevsimlik işçilere ve otobüslere saldırdılar. Şehirleri abluka altına alarak çocuk yaşlı demeden katlettiler. Üniformalı  ve üniformasız AKP elemanlarının kin ve düşmanlıkları yetmedi, yanlarına kafatasçı guruplarıda aldılar. Mesele kafatasçılık olunca akıl kalmadığı için çok yakın zamanda Çin’li diye tüm uzak doğulu turistlere saldıranlar bu defa Kürt diye gördüğü her insanı dövmeye, işkence yapmaya ve linç etmeye başladılar.

Bugüne kadar Biz Alevilere, devlet yetkilileri tarafından söylenen şuydu;

‘’Maraş, Çorum ve Sivas katliamları dış güçler tarafından yapıldı, yapanlarda dışarıdan geldi’’.

Peki öyleyse, son günlerde sokaklarda gördüğümüz ve neredeyse insan kanıyla beslenen hal ve tavırlar sergileyen bu vahşiler kim? Bunlardamı dışarıdan geldi? Bunlar bu ülkenin eğitim sistemi ve ahlak anlayışı ile yetişen insanlar değilmi? Peki bu ülkenin yetiştirdiği insan malzemesi bumudur? Yüzde 99’u Müslüman diye övündüğünüz  ve bu övünce sığınarak Diyanet işleri başkanlığı aracılığı ile hırsızladığınız paraların sonucu bu kültürmü? Yarınlara bırakacağınız insan mirasınız bumudur? Kafatasçıların Maraş’ta insan kestiği olayın üzerinden 37 yıl geçmiş olmasına rağmen, sizin insanlık adına kat ettiğiniz mesafe bukadar mı?

Hiçbir çocuk vahşi, gerici ya da ırkçı olarak doğmuyor, onları yetiştiren devlet anlayışı bilinçli olarak bu eğitimi veriyor. AKP nin yaptığı gibi iktidarı kaybettiği zaman kaos yaratmak için bu zihniyetler kullanılıyor.

Bu nedenle, kendisine insanım diyen herkes, oyunlara gelmemeli ve birlikte yaşamayı savunmaya devam etmelidir.

Bu ülkenin sol, sosyalist, sosyal demokrat, demokrat, eşitlikten, özgürlükten ve kardeşçe yaşamaktan yana nekadar insanı varsa, siyasi, kültürel, inançsal ve coğrafi farklılıklarını bir tarafa bırakarak bu gerici ve ırkçı savaşa karşı birlikte mücadele etmelidir…'' dedi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Britanya, Alevi, Federasyonundan, AKP'nin, Planlı, Savaş, ve, Şiddetine, Lanet,
Yorumlar
Haber Yazılımı