301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 02:33
 
Britanya Demokratik Güç Birliği Coronavirüs Açıklaması
Necati Atagül/Britanyada 16 Kurumun bir araya gelerek oluşturduğu Britanya Demokratik Güç Birliği İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un ülkede ilan ettiği fiili sıkıyönetim sonrası basın açıklaması yaptı.
DÜNYA Haberi
Britanya Demokratik Güç Birliği Coronavirüs Açıklaması

Demokratik Güç Birliğinin bir parçası olan Britanya Alevi Federasyonunun bu dönem açık kalmaya devam edecegini ,ve çalışmaların bu merkezden koordineli olarak yürütüleceğini bildiren Demokratik Güç Birliği yazılı basın açıklaması yaptı. 

Britanya Demokratik Güç Birliği açıklamasında:

 

'' Korona Virüsü sebebi ile İngiltere hükümetinin almış olduğu tedbirlere ek olarak bugün Başbakan Borris Johnson zaruri olan durumlar dışında sokağa çıkma yasağı ilan ederek ülkede fiili sıkıyönetim ilan etmiş bulunuyor.

 

Bugüne kadar Demokratik Güç Birliği - Britanya bileşenleri olarak toplumumuzda ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını karşılamak bakımından bir çok somut adım attık. Yaşlılarımızın hastaneye götürülmesi, yada hastaneden alınması, alışverişlerinin yapılması, toplumumuzun şikayet ettiği başkaca konulara müdahale etmek yürüttüğümüz çalışmalardan sadece bazıları oldu.

 

Bugünden itibaren bu yürüttüğümüz çalışmaların bir kısmını fiili olarak askıya alma durumu ile karşı karşıyayız. Sokağa çıkma yasağından kaynaklı insanlarımızın ihtiyacının giderilmesi için bu döneme uygun yeni arayışlar içerisindeyiz. Telefon ve mesajlar üzeri çalışmalarımızın büyük bir kısmını sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Toplumumuza çağrımız çok net. Kesinlikle zaruri olmayan durumlarda sokaklara çıkmayın. Bu tavsiyemize kulak vermeyenler sadece kendi sağlıklarını değil bu salgından yaşamını yitirebilecek bir çok insanın canını tehlikeye atmaktadırlar.

 

Sağlık sorunlarınız ciddileşmesi durumunda mutlaka hemen 111 numaralı telefondan NHS’e ulaşın. Dil bilmediğinizi belirttiğiniz durumda size tercüman bağlanacaktır.

 

Demokratik Güç Birliğinin bir parçası olan Britanya Alevi Federasyonu bu dönem açık kalmaya devam edecek, ve çalışmalar bu merkezden koordineli olarak yürütülecektir. Aşağıda verilen iletişim bilgilerinden kurumlarımıza ulaşmaya devam edebilirsiniz.

 

Bu zorlu süreçte en çok da büyük ölçekli işletmelere milyarlarca sterlin destek paketleri açıklayan hükümet, küçük esnaf içinse çok cılız önlemler alarak sürecin ekonomik kaybını en aza indirme gayreti içerisinde olmuştur.

 

Ancak işçi ve emekçilerin kendisine self employed çalışanlara ise tavsiye ve nasihattan başka birşey sunmamıştır.

 

Buradan hem merkezi hemde yerel yönetimlere çağrımız çok nettir. Biz kurumlar olarak aşağıdaki taleplerimizin dikkate alınmasını istiyor bu taleplerin takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz;

 

• Council Tax olarak bilinen belediye vergileri herkes için, tıpkı Business Rates olarak bilinen ticari belediye vergisi gibi derhal 1 yıllığına iptal edilsin.

 

• Tüm sokaklar soağa çıkma yasağı ile beraber düzenli olarak dezenfekte edilsin.

 

• Tüm kiracıların, kiralarının bir yıllığına merkezi yada yerel yönetimlerce kaşılansın ve evden atılmama garantisi verilsin.

• Belediyeler çöplerin toplanmasını haftada bir güne indirsin.

 

Demokratik Güç Birliği – Britanya

İletişim bilgileri:
 

Gik-Der – 07927211122
 

Britanya Alevi Federasyonu – 07723926328
 

CEMEVİ – 07971434834
 

DAY-MER – 07956260367
 

Kurdish -07734360980 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Britanya, Demokratik, Güç, Birliği, Coronavirüs, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı