301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ağustos 2021 - Pazar 00:10
 
Buğra Kavuncuʹya saldıran Sinan Oral ile Levent Gültekinʹe saldıranların avukatı aynı çıktı
İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncuʹya Halk TV önünde saldıran Sinan Oral isimli şahsın avukatının MHP Bakırköy İlçe Üyesi Utku Güler ile Levent Gültekinʹe saldıranların avukatlığını yapan Atilla Recephan Diler olduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Buğra Kavuncuʹya saldıran Sinan Oral ile Levent Gültekinʹe saldıranların avukatı aynı çıktı

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Halk TVʹde katıldığı programın ardından Bakırköyʹde Sinan Oral isimli şahsın yumruklu saldırısına uğradı.

Bu sabah yakalanan Oral hakkında tutuklama kararı verilirken, Oralʹın avukatının MHP Bakırköy İlçe Üyesi Utku Güler ve Levent Gültekinʹe saldıranların avukatlığını yapan Atilla Recephan Diler olduğu öğrenildi.

Öte yandan Oral verdiği ifadede Ümit Özdağʹın Kavuncuʹya yönelik söylemlerinin kendisini etkilediğini ve bu yüzden saldırıda bulunduğunu söyledi. 

Araç satın almak için Bakırköyʹde bulunduğunu belirten Oral, ˮBen olay günü araç satın almak için sahibinden.com sitesinde gördüğüm ilan üzerine şu an telefon numarasını hatırlamadım ancak ismini Arif olarak bildiğim şahıs ile iletişime geçtim ve aracı görmek için Halkalıʹya gittim. Şahıs işi çıktığını söyleyerek Halkalıʹdan Bakırköyʹe geçtiğini bana iletince ben de taksiyle Bakırköyʹe geçtim.

Bakırköy Meydanʹda Arifʹi aradım. Ancak telefonu açmadı. Cuma günü olması nedeniyle namazda olduğunu düşünerek namaz vakti geçene kadar yeğenlerime ve çocuklarıma alışveriş yapmak için gezinmeye başladımˮ dedi.

Oral ayrıca, ˮMeydanda dolaşırken mağdur Buğra Kavuncuʹyu gördüm.

Kendisini şahsen tanımamakla birlikte Ümit Özdağʹın Buğra Kavuncuʹya yönelik FETÖʹcü olduğu iddialarından dolayı Buğra Kavuncuʹya karşı antipatik bir yaklaşım içerisindeydim.

Ben vatanına ve milletine bağlı bir insan olduğundan Buğra Kavuncuʹnun FETÖʹcü olduğunu düşünerek kendisine doğru yaklaştım ve bir anlık refleks ile elimi kaldırarak mağdura vurdum.

Daha sonra yapmış olduğum olayın şoku içerisinde olay yerinden uzaklaştım.

Taksiye binerek ikametim Silivriʹye gittim. Aileme dahi hiçbir şey anlatmadım. Daha sonra kolluk ekipleri ikametime geldi. Ben olay yerinde tek başımaydım, yanımda başka kimse yoktu.

Tamamen anlık bir şekilde mağduru görmem üzerine eylemi gerçekleştirdim.Üzerime atılı suçlamayı anlattığım şekliyle kabul ediyorumˮ ifadelerini kullandı.

Levent Gültekin de saldırıya uğramıştı

Daha önce de gazeteci-yazar Levent Gültekin, bir programa katılmak üzere gittiği Halk TVʹnin Bakırköyʹdeki binası önünde saldırıya uğramıştı. Buğra Kavuncuʹya saldıran Sinan Oralʹın avukatlığını, Gültekinʹe saldıran şahısların avukatlığını yapan Atilla Recephan Dilerʹin yaptığı öğrenildi. Oralʹın diğer avukatı ise MHP Bakırköy İlçe Başkanlığı üyesi Utku Güler olduğu belirlendi. 

MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın ve İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Erhan Özkökʹün, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncuʹya saldıran Sinan Oralʹın işyeri açılışına katıldığı da ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Buğra, Kavuncuʹya, saldıran, Sinan, Oral, ile, Levent, Gültekinʹe, saldıranların, avukatı, aynı, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı