Haber Detayı
17 Eylül 2017 - Pazar 18:08
 
Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan taşerona kadro açıklaması
AKP Odunpazarı İlçe Teşkilatının 4ʹüncü Olağan Kongresiʹnde taşeron işçiler hakkında da konuşan Bakan Jülide Sarıeroğlu, “Önümüzdeki dönemde hedeflerimiz var. Bu bağlamda çalışma bakanlığı olarak, kapsamımıza giren tüm Türkiyeʹdeki vatandaşlarımızın geleceği için güçlü adımlar atma konusunda kararlıyız. Gençlerin, kadınların ve engellilerin istihdamı önümüzdeki dönemde de temel önceliğimiz olacak” dedi..
EKONOMİ Haberi
Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan taşerona kadro açıklaması

“TAŞERON İŞÇİLERE YENİ YILA GİRMEDEN CEVAP VERECEĞİZ”.

Taşeron işçilere müjde veren Sarıeroğlu, “Beklenti içinde olan birçok kesim var. Taşeronda çalışan arkadaşlarımız bunlardan en önemlisi. AK Parti olarak bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamlarındaki beklentiyi karşılayabilmek için bir aydır Maliye Bakanımız ile çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmayı çok kısa sürede tamamlayarak, kardeşlerimiz ile paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına beklentilerine, taleplerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden bir cevap vermiş olacağız” diye konuştu..

“VATANDAŞLARIMIZ HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”.

Bakan Sarıeroğlu, konuşmasının devamında ise şunları söyledi:. “Önümüzdeki dönemde, çocuk işçilerle ilgili mücadele, kayıt dışı ile mücadele, mevsimlik işçilerle ilgili insan onuruna yaraşır çalışma ile yaşama şartları ile buluşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ama bundan sonra temel önceliğimiz büyüme oranlarımızın, istihdam oranlarına da aynı şekilde yansıması olacak. Mesleki Eğitim Kurslarımız devam edecek. İş Başı Eğitim Programları yenilenerek devam edecek. Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemiz vatandaşlarımız her şeyin en iyisini hak ediyor.”.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Çalışma, Bakanı, Jülide, Sarıeroğlu’ndan, taşerona, kadro, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı