301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ekim 2021 - Pazar 02:23
 
Camide protokol yolu; kırmızı şeritli yoldan yürüdüler
Afyonkarahisarʹda Kuran kursu öğrencileri için düzenlenen hafızlık icazet töreninde Vali, Belediye Başkanı ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı için protokol yolu oluşturulduğu ortaya çıktı.
KÜLTÜR Haberi
Camide protokol yolu; kırmızı şeritli yoldan yürüdüler

Afyonkarahisar İl Müftülüğü Salar Fatih, İsmailköy ve Sahipata erkek Kuran kurslarında hafızlığını tamamlayan, yaşları 10 ile 15 arasında değişen 155 öğrenci için ˮHafızlık İcazet Merasimiˮ düzenledi.

15 Ekimʹde Hacı Mehmet Sayın Camiiʹnde gerçekleştirilen törene Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen katıldı.

Törenden yansıyan fotoğraflarda, caminin girişinden itibaren kırmızı şerit çekilerek bir protokol yolu oluşturulduğu görüldü.

Protokole katılanlar, bu yoldan kuran kursu öğrencisi ve velilerini selamlayarak yürüdü.

Öte yandan protokoldekiler için hazırlanan altın sarısına boyanmış varaklı koltuklar da dikkat çekti.

ˮHepimiz sınavdayızˮ

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşleyen, törende bir de konuşma yaptı. İşleyen, şunları söyledi:ˮHepimiz sınavdayız. Sınavı kazanmanın yolu Kurʹan-ı Kerimʹin ahlakımız olmasıdır.

Ne istiyorsa yapmamız, ne diliyorsa yerine getirmemizdir.

Allahʹın katında Allahʹın nimet verdiklerine kıymet vermek suretiyle değerli oluyoruz.

Allahʹın bu dünyada en çok kıymet verdiği Kitabʹul Kurʹanʹdır. Kurʹanʹın ezberlenmesi çok kıymetlidir. Ezberlediğimiz Kurʹan bizler tarafından anlaşılmadığı ve hayatımızda olmadığı sürece biz, Allah katında sorumluluğumuzu yerine getirmiş olamayız. 155 gencimizin öncelikle kendilerini tebrik ediyorum. Kurʹan okumakla kalmasınlar anlamaya çalışsınlar. Onlar yürüdüğü zaman, ahlak yürüsün, edep yürüsün, haya yürüsün, güzel bir mümin olarak yürüsünler.ˮˮBaşkan fotoğrafları paylaştıˮAfyonkarahisar Belediyesiʹnin AKPʹli Başkanı Mehmet Zeybek de fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşarak, ˮHafızlarımızı, ailelerini ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Rabbim gençliğimizi ve bizleri Kurʹanʹın izinden ayırmasınˮ ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Camide, protokol, yolu;, kırmızı, şeritli, yoldan, yürüdüler,
Yorumlar
Haber Yazılımı