Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 00:31
 
Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanı Oldu...
CHP İstanbul İl Başkanlığı'na Canan Kaftancıoğlu seçildi
SİYASET Haberi
Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanı Oldu...

Cemal Canpolat ve Canan Kaftancıoğlu’nun yarıştığı CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde oy sayımı tamamlandı.

Kongrede kurulan 6 sandıkta doğal delegelerle birlikte 654 delege oy kullandı. Oy kullanma işleminin  tamamlanmasının ardından sandıklar kapatılarak, sayıma geçildi.

Seçim sonucunda, Cemal Canpolat’a 318, Canan Kaftancıoğlu’na ise 325 oy çıktı. Canan Kaftancıoğlu, bu sonuçla CHP İstanbul İl Başkanlığına seçilmiş oldu. 

Canan Kaftancıoğlu'nun listesinde Maltepe'den Yönetim Asil Listesinde Cemal ATAGÜL

 

Kurultay Delegesi Ali KILIÇ,Mehmet DOĞAN,Nimet KARABULUT,Ercan KÖYMEN,Yaşar Hasan YALÇINKAYA,Nezahat YILMAZ yer aldı.

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?

1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı.

1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) 'de vaka taraması yaparak şkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi isimli teziyle ihtisasını tamamladı.

Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformunun kurulmasında önayak oldu.

Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından Benim Babam Bir Kahramandı isimli derleme kitabı bulunmaktadır.

İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır.

Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır.

Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir.

2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı, Rocky isminde sahiplenilmiş dört ayaklı bir oğlu bulunmaktadır..

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Canan, Kaftancıoğlu, CHP, İstanbul, İl, Başkanı, Oldu...,
Yorumlar
Haber Yazılımı