Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 19:53
 
Cemil Candaşʹın Davasında Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı
ŞİŞLİ Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaşʹın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada yeni görüntüler ortaya çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Cemil Candaşʹın Davasında Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından saatler süren kamera görüntüleri incelendi.

Belediye binasında o gün bulunan bütün kişilerin binaya girmeleri ve çıkmaları tek tek ele alındı. 

Emniyetten olaya ilişkin basın mensuplarıyla paylaşılan görüntülerde saat 14.48ʹi gösterdiği sırada cinayetle ilgili bugün tutuklanan Rıza Ketenʹin belediye binasına geldiği ve güvenlik görevlilerine silahı olduğunu söylemesi üzerine x-ray cihazından geçmeden içerdiği görülüyor.

Polis ekipleri yaptığı çalışmalarda Ketenʹin belediyeye girerken ruhsatlı silahını güvenlik görevlilerine teslim ettiğini, iddiaya göre üzerinde bulunan ikinci silahla binaya girdiğini tespit etti.

Saatler 14.57ʹi yi gösterdiği sırada Ketenʹin belediyenin 3. katında bulunan bir tuvalete girdiği kaydedildi.

Ketenʹden yaklaşık 30 saniye sonra Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaşʹı öldüren Şenol Şahinʹin de tuvalete girdiği görüntülere yansıdı. 

Rıza Keten ve Şenol Şahinʹin birlikte yaklaşık 30 saniye birlikte içeride kaldıkları görüntülendi. Ketenʹin bu süre sonunda tuvaletten çıkmasının ardından Şenol Şahinʹin de tuvaletten çıktığı görüntülere yansıdı. Daha sonra Candaşʹın odasının önünde bekleyen ve bugün tutuklanan Mehmet Tüysüzʹün de, Şenol Şahinʹe kafa işaretiyle Candaşʹı gösterdiği güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Şenol Şahinʹin saatler 15.21ʹi gösterdiği sırada Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaşʹa ateş ettiği an görüntülere yansıdı. Daha sonra Şenol Ş.ʹnin belediye binasından kaçmaya çalıştığı sırada görevliler tarafından yakalandığı kaydedildi. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Cemil, Candaşʹın, Davasında, Yeni, Görüntüler, Ortaya, Çıktı, , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı