Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Eylül 2017 - Salı 17:55
 
CHP, İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu
Kadir Topbaşʹı destekleyen AKPʹli Meclis üyelerinden de oy alabilmek için ANAP kökenli Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluʹnun adı ön plana çıktı.
GÜNDEM Haberi
CHP, İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu

Necati Atagül/ AKPʹnin Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysalʹı aday göstermesine kesin gözüyle bakılırken CHP de adayını belirlemek üzere toplandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gece İstanbulʹda CHPʹli ilçe belediye başkanları ile İBB Başkan adayını belirlemek için bir araya geldi. Dün de meclis üyeleri, il yönetimi ve belediye başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ile Ataşehir Sheraton Otelʹde toplantı yaptı.

Toplantıya katılanlar Kılıçdaroğluʹnun isteği üzerine başkan adayı olmasını istedikleri 3 ismi pusulaya yazdı.

Eğilimi belirlemek için toplanan oylar sayım kuruluna teslim edildi..

İMAMOĞLU BİR ADIM ÖNDE 

Hasan Akgün deneyimli bir isim olarak ağırlık kazanırken Albatros Parkıʹna yapılacak otel ve rezidans projesi yüzünden CHP içinde yaşanan tartışma nedeniyle soru işaretleri oluştu. 

Projenin imar planlarının oylaması sırasında bazı CHPʹli meclis üyeleri grup kararına rağmen “hayır” oyu kullanmıştı. Bunun parti içinde sorun oluşturabileceği düşünülerek Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluʹnun adaylığı üzerinde duruldu.. Kulislerde CHP İBB Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, Şişliʹden İBB meclis üyesi Tonguç Çoban, Silivriʹden İBB meclis üyesi Doruk Bulut ve Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benliʹnin de isimleri geçti..

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: CHP,, İBB, Başkan, Adayı, Ekrem, İmamoğlu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı