Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 00:56
 
CHP İstanbul’dan üçüncü açıklama: Son gülen iyi güler
Kaftancıoğlu, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamaya “Seçim görünen o ki ikinci tura kalıyor” sözleri ile başladı.
GÜNDEM Haberi
CHP İstanbul’dan üçüncü açıklama: Son gülen iyi güler

AAʹnın sandıkların yüzde 96.5ʹini açılmış gösterdiğini hatırlatan Kaftancıoğlu “İstanbulʹda 21.45 itibari ile bize gelen okullarda ıslak imzalı tutanaklarda 8 bin 183, YSKʹya göre 8 bin 263 sandık açıldı. 

YSKʹnın sandık sayısı ile bize gelen sandık sayısı neredeyse aynı. YSK  İstanbulʹda 8 bin 263 sandık sonucunu 21.45 itibari ile sistemine girmişken AA nasıl sandıkların yüzde 96.5ʹini açıklıyor? AA yine her zaman yaptığı gibi manipülasyona devam ediyor” dedi.. Kaftancıoğlu, İstanbulʹda açılan sandıklara göre İnceʹnin oyunun yüzde 38.26, AKP adayının yüzde 48.3, Meral Akşenerʹin yüzde 5.6, Selahattin Demirtaşʹın yüzde 6.61 olduğunu açıkladı. Milletvekilliği seçimlerinde CHPʹye gelen  sandıkların yüzde 33ʹünün açılmış durumda olduğunu söyleyen Kaftancıoğlu “CHP yüzde 27.58, İyi Parti yüzde 8.47, AKP yüzde 41.58, HDP yüzde 11.92 görülüyor” bilgisini verdi..

BÜYÜK ŞEHİRLERDE SAYIM YENİ BAŞLIYOR.

Kaftancıoğlu şöyle devam etti: “Anadoluʹda içinde az sayıda oy bulunan sandıklar sayıldı. Büyükşehirlerdeki sandıklar yeni sayılıyor. Büyükşehirler sayılmaya başladıkça göreceksiniz ki AA da bu oy oranlarını düşürecektir. Hiçbir şekilde sıkıntıya düşmeyin birkaç saat içinde reel oylar ortaya çıkacak. Sokakta duyuyorsunuz havai fişekler kutlamalar başladı. Ne yaparlarsa yapsınlar korkunun ecele faydası yok. Son gülen iyi güler. Örgütümüz ilçe seçim kurullarında oylarına sahip çıkıyorlar. Birkaç saat sonra bu yaratılmak istenen kaybetmelerine rağmen kazandık algısına rağmen gerçek sonuçlar ortaya çıktığında hepimizin yüzü bir kez daha gülecek.“. Kaftancıoğlu, seçim sonuçlarını takip için kurdukları sistemi de şöyle anlattı: “Okullarda ıslak imzalı tutanakları doğru kabul etmiyoruz. İlçe seçim kurullarına gidip orada tutanak altına alınıp son halleri sisteme girdiğinde kabul ediyoruz. Bu bir zaman alıyor. İlçe seçim kurulundan sonuç alındıktan gerekli itirazlar yapıldıktan sonra sisteme o sonucu giriyoruz. Bu nedenle yavaş gidiyor. Verdiğimiz oranlarda hiç hata payı olmayacak. YSK da bizimle aynı hızla ilerliyor. AA nereden ne şekilde giriyor bilmiyoruz. “ . .

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: CHP, İstanbul’dan, üçüncü, açıklama:, Son, gülen, iyi, güler,
Yorumlar
Haber Yazılımı