Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 13:01
 
CHP İstanbul Örgütlerinde ŞOK..!
CHP İstanbul'daki bazı İlçe örgütleri ile İstanbul İl Başkanlığı arasındaki sürtüşme devam ediyor.
SİYASET Haberi
CHP İstanbul Örgütlerinde ŞOK..!

Necati Atagül/İddialara göre geçmiş İl Kongresinde kendilerine muhalif olan örgütlerle bir türlü yıldızı barışamayan İl Örgütünün İlçe Örgütlerinde tasfiyeye gittiği alınan haberler arasındadır.

Bu sürtüşmelerin genellikle son referandum ve hak, hukuk ve adalet yürüyüşleri ile yıldızı parlayan ve parti içinde de güç kazanan Kemal Kılıçdaroğlu ile ve özellikle  Genel Merkez Yönetimlerine bağlı İlçelere karşı yapıldığı söylentiler arasındadır.

Bunların önümüzdeki İl Kongerelerinde güç kazanılması ve Genel Merkeze karşı İstanbul siyasetini ellerinde tutarak pazarlık paylarının artırılması olarak nitelendiriliyor.

Aldığımız kulis bilgilerine göre en son Bahçelievler ile ilgili liste sürtüşmeleri sonucu gidilen ve YSK'nın  aldığı karar neticesi "Delege Listelerinin İlçe Başkanlıkları tarafından verilmesi gerektiği" ve bunun aksinin "tam kanunsuzluk" olarak yazıldığı karardan sonra bu sürtüşmelerin daha farklı boyutlara taşınarak bir kısım muhaliflerin amacının aslında Genel Merkezi yıpratmak çabaları olduğuda  işin bir başka ilginç tarafıdır.

Haber24 Gazetesi  ekibi olarak olayları izlemekte son zamanlarda anketlerde marka değeri yükselen CHP'nin içinde olan bu sürtüşmelere karşı Genel Merkez'in ne gibi önlemler alacağını göreceğiz.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: CHP, İstanbul, Örgütlerinde, ŞOK..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı