301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Aralık 2020 - Çarşamba 01:30
 
CHP'li Barut:Şehit babası tutuklandı Bu Vahim yanlıştan Dönülmeli
CHPʹli Barut: Bir şehidin babası vergi borcu nedeniyle tutuklandı; bu vahim yanlıştan derhal dönülmeli
KÜLTÜR Haberi
CHP'li Barut:Şehit babası tutuklandı Bu Vahim yanlıştan Dönülmeli

2016 yılında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Orçun Kubatʹın babası 61 yaşındaki Mevlüt Kubat, ödenmemiş vergi borcu gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine gönderildi.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, ˮBu vahim yanlıştan derhal dönülmeliˮ dedi

.CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, bir şehit babasının vergi borcunu ödeyemediği için tutuklandığını açıkladı.

Barut, 2016 yılında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Orçun Kubatʹın babası 61 yaşındaki Mevlüt Kubatʹın tutuklanarak cezaevine konulduğunu dile getirdi.

Barut, ˮBu vahim yanlıştan derhal dönülmeli, ne yapılması gerekiyorsa yapılıp aziz şehidimizin hatırasıyla yaşayan Mevlüt Kubat serbest bırakılmalıdır. Biz şehit ailemizin yanındayızˮ dedi.

Hakkında ʹVergi Usul Kanununa Muhalefetʹ suçlamasıyla dava açıldı

YeniÇağʹın haberine göre; 2007-2008 yıllarında çiçek satışı yapılan dükkan açan şehit babası Mevlüt Kubat, işleri istediği gibi gitmeyince bir süre sonra işyerini kapattı.

İddiaya göre yaklaşık 18 bin lira civarındaki vergi borcunu ödemekte zorluk çeken Mevlüt Kubat hakkında Adanaʹda ʹVergi Usul Kanununa Muhalefetʹ suçlamasıyla dava açıldı.Hakkında açılan davanın duruşmalarına katılmadığı ve avukatı da bulunmadığı ileri sürülen Mevlüt Kubat, 3 Aralık 2020 tarihinde evine gelen polislerce gözaltına alınıp adliyeye götürüldü.

Hakkında tutuklama kararı çıktığı öğrenilen şehit babası, Kürkçüler Cezaeviʹne gönderildi.

ˮBu vahim yanlıştan derhal dönülmeliˮ

Mevlüt Kubatʹın tutuklanarak cezaevine gönderilmesine sert tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:

ˮAziz şehidin emanetlerine yönelik yapılan bu tutuklama kararı asla kabul edilebilecek bir şey değil. Ortada bir mahkeme kararı bulunduğu söylense de aziz şehidimizin yasıyla yüreği yanan, onun aziz hatıralarıyla yaşama tutunan babanın tutuklanması herkesi derinden yaralamıştır. Şehit yakınlarının bilgi almak için gittikleri adliyede görevli savcı tarafından azarlanmasını da sindiremiyoruz. Bu vahim yanlıştan derhal dönülmeli, ne yapılması gerekiyorsa yapılıp aziz şehidimizin hatırasıyla yaşayan Mevlüt Kubatʹın serbest bırakılmasını istiyoruz. Biz şehit ailemizin yanındayız. Kahraman şehidimizin emanetlerine sonuna dek sahip çıkmak için var gücümüzle çaba göstereceğiz. Devletin ve yetkililerin de yaşanan bu acı verici olay karşısında hassasiyet gösterip gerekli adımları atacağına inanmak istiyoruz.ˮ

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: CHP'li, Barut:Şehit, babası, tutuklandı, Bu, Vahim, yanlıştan, Dönülmeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı