301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ekim 2017 - Pazartesi 12:26
 
CHPʹli Gürerʹden Kanun Teklifi ʹʹEmeklilerden muayene ücreti alınmasın”
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’den Kanun Teklifi: “Emeklilerden muayene ücreti alınmasın”
SİYASET Haberi
CHPʹli Gürerʹden Kanun Teklifi ʹʹEmeklilerden muayene ücreti alınmasın”

Necati Atagül/CHP  Niğde  Milletvekili KİT Komisyonu Üyesi  Ömer Fethi Gürer, kamu öve özel hastane ayırımı yapmaksızın, emeklilerden muayene ücreti, ilave ücret ve ilaç katkı bedeli alınmaması için TBMM Başkanlığına kanun teklifi sundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kamu öve özel hastane ayırımı yapmaksızın, emeklilerden muayene ücreti, ilave ücret ve ilaç katkı bedeli alınmaması için TBMM Başkanlığına Kanun Teklifi sundu. 

HASTANEYE GİDEN EMEKLİYE MAAŞ KALMIYOR

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, maaşları zaten düşük olan emeklilerin, hastanelerde yapılan kesintiler nedeniyle neredeyse hiç maaş alamadıklarına vurgu yaptı. 

İLAVE ÜCRET ALINMASIN

Gürer, bu nedenle Kamu ve özel hastane ayrımı olmaksızın, emeklilerin "muayene ücreti", "ilaç katkı bedeli" ve "ilave ücret" adı altındaki sağlık hizmetlerinde ilave ücret ve katkı paylarından muaf tutulmalarını istedi. 

EMEKLİLER YAŞAM STANDARTLARI DÜŞTÜ

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Başkanlığına sunduğu Kanun Teklifinde, emekli aylıklarından yapılan sağlık hizmeti kesintilerinin büyük rakamlara ulaşması neticesinde emeklilerin yaşam standartlarının düştüğüne dikkat çekti. 

HASTANEYE GİDEMEZ DURUMA GELDİLER

Gürer, “Emeklilerimiz, muayene ücreti, ilaç katkı bedeli ve ilave ücret adı altında yapılan ödemeler nedeniyle hastanelere gidemez duruma gelmişlerdir. Anayasanın 10. ve 61. maddeleri uyarınca; yaşlılar ile ilgili getirilen pozitif ayrımcılığa uygun olarak ilave ücret ve katkı paylarından emekliler muaf tutulmalıdır” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: CHPʹli, Gürerʹden, Kanun, Teklifi, ʹʹEmeklilerden, muayene, ücreti, alınmasın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı