301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Mayıs 2015 - Cuma 18:41
 
CHP li Hamzaçebi: Sizin Projeniz İse Seçim Bildirgesine ...
Chp Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Ahmet Davutoğluʹnun, açıkladıkları, ʹMerkez Türkiyeʹ projesi için, "Bu bizim projemizdi" dediğini hatırlatarak, "Sizin projeniz ise bunu kalkınma planına neden koymadınız?
GÜNDEM Haberi
CHP li Hamzaçebi: Sizin Projeniz İse Seçim Bildirgesine ...

Yıllık programlara neden koymadınız? Hükümet programına neden koymadınız? Seçim bildirgesine neden koymadınız?" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Zonguldakʹın Alaplı İlçesiʹnde, CHPʹli Belediye Başkanı Nuri Tekinʹin belediye araç parkına kazandırdığı araçların teslim törenine katıldı. Hamzaçebi, tören sonunda gazetecilerin sorusu üzerine, ʹMerkez Türkiyeʹ projesine yönelik Başbakan Ahmet Davutoğluʹnun eleştirilerine cevap verdi. Başbakan Davutoğluʹnun CHPʹye yönelik saldırısı ile projeleinin aslında ne kadar doğru olduğunun ortaya çıktığını savunan Hamzaçebi, şöyle konuştu:

KİTABI BİR İŞE YARAMADI

"Sayın Davutoğlu, ʹStratejik Derinlikʹ isminde bir kitap yazdı. Maalesef bu kitap, kendisinin Dışişleri Bakanlığı döneminde hayata geçti.

Türkiye dış politikada başı beladan kurtulmayan bir ülkeye dönüştü. Türkiye dış politikada yalnız kalmıştır. Komşuları ile neredeyse savaşa sürüklenir bir hale gelmiştir. 4 ülke ile Suriye, İsrail, Mısır ve Libya ile diplomatik ilişkisi kesilmiştir. Türkiye dünyada sesi çok çıkan, çok gürültü yapan ama sözü dinlenmeyen bir ülkeye dönmüştür. Sayın Davutoğluʹnun ʹStratejik Derinlikʹ kitabı Türkiyeʹde hiç bir işe yaramamıştır." Başbakan Davutoğluʹnun, kitabın bir yerinde, ʹMerkezʹ kelimesi kullanması nedeniyle o kelime üzerinde bir telif hakkı olduğunu iddia ettiğini ifade eden Hamzaçebi, şöyle devam etti: "Böyle bir anlayış olmaz. CHPʹnin ʹMerkez Türkiyeʹ projesi Türkiyeʹye ekonomide çağ atlatacak bir projedir. Davutoğluʹnun aslında CHPʹye yönelik saldırısı, eleştirisi projemizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Doğru bir proje açıklandı. Sayın Davutoğlu bunu kabullenemediği için ʹbu bizim projemizdiʹ diyor. Sizin projeniz ise bunu kalkınma planına neden koymadınız? Yıllık programlara neden koymadınız? Hükümet programına neden koymadınız? Seçime giderken seçim bildirgesine neden koymadınız? Seçim bildirgesine koyamazdı. Çünkü böyle bir ufku ve düşüncesi yoktur." İktidar partisinin, kendi projelerini duyduktan sonra CHPʹyi takip etmeye başladığını savunan Hamzaçebi, "Bizi takip ediyorlar. Bundan mutlu oluyoruz. ʹEmekliye 2 maaş ikramiyeʹ dedik. Hemen toplanıp maaşı bin liradan az olan emekliye 100 lira zam yaptılar. Bu bizim sayemizdedir. ʹMerkez Türkiyeʹ projesi bizim projemizdir. Bizi takip ediyorlar. Bizi daha çok takip edecekler. CHP iktidara doğru yürümektedir. Yüzde 40ʹların altına inmiş bir AKP vardır. Kararlı adımlarla ciddi çalışmalarla iktidara doğru yürüyen bir CHP vardır" dedi. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: CHP, li, Hamzaçebi:, Sizin, Projeniz, İse, Seçim, Bildirgesine, ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı