301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 20:33
 
CHP Maltepe'de Toplu İstifa
CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin ÖZKAN ''07.02.2019 tarihi saat 11.15 itibari ile Yönetim Kurulumla birlikte istifa etmiş bulunmaktayız.'' dedi.
SİYASET Haberi
CHP Maltepe'de Toplu İstifa

CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin ÖZKAN ve İlçe Yönetimi ''Örgütümüz hassasiyet ve taleplerinin aday belirleme sürecinde göz ardı edildiği, son ana kadar yönetim kurulu olarak aday belirleme konusunda yetkili kurullarımıza yapılan tüm uyarılarımıza rağmen tepkisiz kalındığı tarafımızca gözlemlendiğinden, Yerel Seçim Çalışmaları için gerekli olan motivasyonu sağlayamayacağımız konusunda Yönetim Kurulumuz ile mutabakata varmış bulunmaktayız.'' dedi.

CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin ÖZKAN açıklamasında:

 

BASIN VE KAMUOYUNA,

DEĞERLİ ÖRGÜTÜM VE MALTEPELİ HEMŞERİLERİME;

24 ARALIK 2017 tarihinde gerçekleştirilen Maltepe İlçe Kongresi’nde bize güvenerek göreve getiren, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde İlçe Başkanlığı yapma onurunu yaşatan kıymetli örgütümüze teşekkür ediyorum.

Ülkemiz tarihi bir süreçten geçerken 31 Mart tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerin önemi her geçen gün artmaktadır. Bizler bu bilinçle 1 yılı aşkın süredir Maltepe Örgütümüzden aldığımız destekle yeni bir siyaset dili ve yeni bir siyaset anlayışı yaratmaya çalıştık. Ülkemizde kent rantınınteslim aldığı siyaset kurumunun ülke sorunlarını çözebilecek bir yapıya dönüşebilmesi için mücadele ettik, direndik. Göreve başlarken milli mücadele kahramanı Merhum Genel Başkanımız İsmet İnönü’nün” Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır” sözlerini ilke edindik. Ülkemizin ve Partimizin kurucusu emperyalizme karşı mücadele ederek, tüm dünyadaki mazlum milletlere umut olmuş Gazi Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabe’de bahsettiği; Cebren ve hile ile Aziz Vatan’ın bütün kaleleri zapt edilmiş olsa da muhtaç olduğumuz güç ve kuvvetin damarlarımızda mevcut olduğunu bilerek mücadelemizi sürdürdük. Tam Bağımsız Türkiye idealleri için canlarını feda eden Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının bize miras bıraktığı erdem ve ahlakı, mücadele azmini yüreğimizde taşıdık. Siyasetçilerin zenginleştiği ülkelerin fakirleşmeye mahkum olduğunu bilerek, kendimizi ve yakınlarımızı AKP iktidarının yarattığı kirli RANT düzeninden uzak tuttuk.

Değerli CHP Örgütüm,

Maltepe sokaklarında büyüyen, okuyan, aile kuran ve çocuğunu büyüten biri olarak, CHP’nin kurucu ilkelerinden aldığımız güvenle görevimizi yapmaya çalıştık. Arzu etmeden incittiğimiz partili yol arkadaşlarımız, eksik ve yanlışlarımız olabilir.

Yönetimimiz boyunca katkı sunan herkese teşekkür ederiz.

Örgütümüz hassasiyet ve taleplerinin aday belirleme sürecinde göz ardı edildiği, son ana kadar yönetim kurulu olarak aday belirleme konusunda yetkili kurullarımıza yapılan tüm uyarılarımıza rağmen tepkisiz kalındığı tarafımızca gözlemlendiğinden, Yerel Seçim Çalışmaları için gerekli olan motivasyonu sağlayamayacağımız konusunda Yönetim Kurulumuz ile mutabakata varmış bulunmaktayız. Bizler için bulunduğumuz makamların Mevkilerin KOLTUKLARIN önemi yoktur. Önemli olan İLKELERİMİZE İDAALLERİMİZE yakışır şekilde davranmaktır.

Yaptığımız değerlendirme sonucunda, karar alma süreçlerinde yaşadığımız sıkıntılar ve htiğimiz güvensizlik neticesinde süreç bizleri Yönetim Kurulumla birlikte istifa etme kararını alma noktasına getirmiştir.

07.02.2019 tarihi saat 11.15 itibari ile Yönetim Kurulumla birlikte istifa etmiş bulunmaktayız.

Türkiye emekçilerinin ülke zenginliklerinden hak ettikleri payı alabilmeleri için, CHP’nin Türkiye’nin dört bir yanında iktidara gelmesi için mücadelemiz sürecektir.

SAYGILARIMLA

Engin ÖZKAN

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: CHP, Maltepe'de, Toplu, İstifa,
Yorumlar
Haber Yazılımı