301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 11:52
 
CHPʹnin ilk trans delegesi'' önümüzün kesilmemesini istiyorum ''
CHPʹnin Avcılar İlçesiʹnde sürdürülen mahalle delege seçiminde, daha önce İstanbul 3ʹüncü seçim bölgesinden milletvekili aday adayı olan trans Niler Albayrakʹın isminin de yer aldığı Merkez Mahallesiʹndeki 37 kişilik liste 345 partiliden 227ʹsinin oyunu aldı.
SİYASET Haberi
CHPʹnin ilk trans delegesi'' önümüzün kesilmemesini istiyorum ''

52 yaşındaki Albayrak, ʹPembe Hayatʹ, ʹKırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneğiʹ ile ʹKaos GL Derneğiʹnden kendisine verilen bilgiye dayanarak Türkiye ve CHP tarihinde ilk defa trans olduğunu gizlemeden açık kimlikle seçime girerek mahalle delegesi seçilen kişi olduğunu söyledi.

Sonuçların açıklanmasının ardından çok sayıda kutlama telefonu aldığını söyleyen Albayrak, hedefinin milletvekili seçilerek ʹötekileştirilmişlerinʹ yanı sıra engellilerin haklarını savunmak istediğini söyledi.
 

Albayrak, şöyle konuştu:
 

ˮListemizde bilgili, görgülü insanlar vardı. Hepimize başarılar diliyorum. Ama kendimiz için de ayrı bir parantez açıyorum. Lütfen transların varlığını artık iyice bilin. Çünkü bizler de varız; bu hayattayız. Bir şekilde hayatımızı devam ettirmeye çalışıyoruz. Önümüzün kesilmemesini, bizlerin de aslında hayatımızda her şeyi başarabileceğimizi ispat etmek istiyorum. Yoluma daha fazla çalışarak daha fazla başarılar elde ederek devam etmek istiyorum.ˮ

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: CHPʹnin, ilk, trans, delegesi'', önümüzün, kesilmemesini, istiyorum, '',
Yorumlar
Haber Yazılımı