301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ağustos 2021 - Pazar 23:52
 
Dışişleri Bakanlığıʹndan İngiltere basınında Afgan sığınmacılarla ilgili Türkiye iddiasına ilişkin açıklama
Dışişleri Bakanlığı, İngiltere basınında Afgan sığınmacılar için üçüncü ülkelerde kurulacak iltica merkezleri planları bağlamında Türkiyeʹye ilişkin atıf yapılmasına yönelik, ˮBugüne kadar hiçbir ülkeden tarafımıza iletilmiş bu yönde resmi bir talep bulunmamaktadır. Bu yönde bir talep iletilse dahi bunu kabul etmemiz mümkün değildir.ˮ ifadesi kullanıldı.
DÜNYA Haberi
Dışişleri Bakanlığıʹndan İngiltere basınında Afgan sığınmacılarla ilgili Türkiye iddiasına ilişkin açıklama

Bakanlık, İngiltere basınında Afgan sığınmacılar için üçüncü ülkelerde kurulacak iltica merkezleri planları bağlamında Türkiyeʹye ilişkin atıf yapılması hakkında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, İngiltere basınında yer alan Afgan mülteciler için Türkiye’de iltica başvuru merkezi kurulması konusunda plan yapıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, ˮBugüne kadar hiçbir ülkeden tarafımıza iletilmiş bu yönde resmi bir talep bulunmamaktadır. Bu yönde bir talep iletilse dahi bunu kabul etmemiz mümkün değildir.ˮ ifadesine yer verildi.

-The Mail on Sunday gazetesinde yayımlanan makale

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, The Mail on Sunday gazetesinde yayımlanan makalesinde, Afganistanʹda kendileri için çalışan bazı Afganlara vize vermek için işlemleri yapılana kadar bazı bölge ülkelerinde bekleyecekleri merkezler kurmayı planladıklarını açıklamıştı.

The Mail on Sunday, makalede ülke ismi zikredilmemesine rağmen kendi haberinde, Wallace​​​​​​​ʹe atfen Türkiye ve Pakistanʹın isimlerini belirtmiş, bazı İngiliz yayın organları da söz konusu habere gönderme yapmıştı.

Ne olmuştu?

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace İngiltereʹnin Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerde Afgan sığınmacılar için merkezler kurma planı yaptığını belirtti. The Mail on Sunday gazetesinde bugün yayımlanan bir makalesinde Wallace, planın detaylarından bahsetmedi.

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Dışişleri, Bakanlığıʹndan, İngiltere, basınında, Afgan, sığınmacılarla, ilgili, Türkiye, iddiasına, ilişkin, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı