301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Haziran 2022 - Cuma 17:28
 
Diyarbakırʹdaki 20 gazetecinin gözaltı süresi 2 gün uzatıldı
Diyarbakırʹda, 3 gün önce gözaltına alınan aralarında Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eş Başkanı Serdar Altan ve JINNEWS Müdürü Safiye Alagaş’ın bulunduğu 20 gazetecinin gözaltı süresi 2 gün daha uzatıldı.
ASAYİŞ Haberi
Diyarbakırʹdaki 20 gazetecinin gözaltı süresi 2 gün uzatıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Çarşamba günü evlerine düzenlenen ev baskınlarında aralarında Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eş Başkanı Serdar Altan ve JINNEWS Müdürü Safiye Alagaş’ın aralarında bulunduğu 20ʹsi gazeteci 21 kişi gözaltına alındı.

Gazeteciler Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde bekletilirken, gözaltı gerekçesine ilişkin hala avukatlara bilgi verilmedi. 

Emniyette tutulan gazetecilerin gözaltı süreleri iki gün uzatıldı.

Artı Gerçekʹte yer alan habere göre, Diyarbakır Emniyetinde 3 gündür tutulan gazeteciler ile görüşen Avukatları Resul Temur, sağlık durumlarının iyi, morallerinin ise yüksek olduğunu aktardı.

Durumları ile ilgili hala belirsizlik olduğunu, gözaltı gerekçesi ile ilgili gazetecilere bilgi verilmediğini belirten  Temur, “Gözaltı süreci ile ilgili hala bir takvim belirlenmedi. İfade işlemlerine de başlanmadı. Belirsizliğin  olması ve bir takvim belirlenmemesi kuşkusuz moral bozukluğuna neden oluyor” dedi.Gözaltı kararının uzatılıp uzatılmadığı konusunda Temur, “Bu teknik bir konu. Zaten 4 günlük gözaltı kararı var. Hafta sonu bir gelişme beklemiyorduk zaten. Pazartesi ya da Salı gününe sarkacağını bekliyorduk. Tabi bu sürenin uzatabilirler de. Bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Diyarbakırʹdaki, 20, gazetecinin, gözaltı, süresi, 2, gün, uzatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı