301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Şubat 2017 - Perşembe 12:03
 
Dragos Sahilinde Engeller Kalkacak
İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), engelli ve engelsiz vatandaşların bir arada spor ve eğlenceli etkinlikler yaparak bütünleşeceği Türkiyeʹnin ilk ve tek Engelsiz Yaşam Alanıʹnı projesi için düğmeye bastı.
TEKNOLOJİ Haberi
Dragos Sahilinde Engeller Kalkacak

Kartal Dragos sahilinde  Engelsiz Yaşam Alanı 2018 yılında hayata geçirilecek.

ENGELLİ VE ENGELSİZ VATANDAŞLAR BİR ARADA OLACAK

İBB Meclisiʹnde alınan kararla, İBB ile Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) arasında "Fiziksel Engellilere Yönelik Ortak Hizmet Protokolü"nün imzalanması AK Parti ve CHPʹli meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Protokol kapsamında, Kartal Dragosʹta engelli ve engelsiz vatandaşların bir arada spor ve eğlenceli etkinlikler yaparak bütünleşeceği Türkiyeʹnin ilk ve tek Engelsiz Yaşam Alanı hayata geçirilecek. Dragos sahilindeki 26 bin 642 metrekarelik Engelsiz Yaşam Alanıʹnda ( Kartal Orhantepe Sosyal Tesis Projesi) engelli vatandaşların aileleriyle geleceği ve engelsiz vatandaşlara da açık olacak günübirlik rehabilitasyon ve etkinlik alanı oluşturulacak. Tesiste Atla Terapi, Rehabilitasyon için Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Çocuk Havuzu, Go Kart, Konser-Gösteri ve Etkinlik Alanı, Bisiklet Yolu, Seyir Terasları, At Ahırları, Çocuk Oyun Parkı, Hizmet Binası ile engellilerin kendi elleriyle çiçek yetiştirebileceği Çiçek Serası, Dini Tesis, Kafeterya, Restoran ve Otopark yer alacak.Öte yandan, protokol kapsamında Kartal Soğanlıkʹta bulunan İBB binası, Engelli Çocuklar İçin Sağlık ve Rehabilitasyon Merkeziʹne dönüştürülecek. Burada engelli vatandaşlara sağlık, rehabilitasyon ve meslek eğitimi gibi imkanlar sunulacak.

İHALE MAYIS AYINDA, TESİS 2018ʹDE HİZMETE GİRECEK

Engelli vatandaşların engelsiz bireylerle bir araya gelerek toplumla kucaklaşmasını sağlayacak proje sayesinde, engelliler mesleki ve sanatsal eğitimler de alarak üretime katkı sunabilecek. Alanda engellilik bilinci oluşturma etkinlikleri ile engellilere yönelik uluslararası proje ve AR-GE çalışmaları yapılmasına da olanak sağlanacak. Mayıs ayında ihale edilecek proje, 2018 yılı içerisinde hizmete girecek. Bütün alanlar engellilerin kullanımına uygun tasarlanacak, ancak herkesin kullanımına açık olacak.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Dragos, Sahilinde, Engeller, Kalkacak, , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı