301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 23:03
 
Duayen Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti
YAŞAM Haberi
Duayen Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti

Hayvan ve doğa sevgisiyle de bilinen, aynı zamanda müzisyen olan ve duygularını yazıya geçirmek konusunda en hünerli gazeteciler arasında değerlendirilen Coşkun, 30 Eylülʹde kaleme aldığı, sondan bir önceki yazısında “Bu yaz böyle geçti... Gelecek yazı bilemem” ifadesini kullanmıştı.

Sözcü gazetesi yazarlarından Bekir Coşkun 75 yaşında hayatını kaybetti.

Ankara gazeteciliğinin önemli isimlerinden olan, muhabirlik ve Ankara Temsilciliği yıllarından sonra kısa ancak etkili yazılarındaki belagatiyle büyük bir ün kazanan, ANAP iktidarı yıllarını anlatan “Hasbahçede Sonbahar” gibi yazı dizileriyle gündem yaratan Bekir Coşkun uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

Hastanede akciğer kanseri tedavisi gören 75 yaşındaki Coşkun, saat 20.30 sıralarında hayata gözlerini yumdu.

Coşkun, 3 Ekimʹde Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, ˮYazı yazamadığım zamanlar, beni bağışlayın... Bu birkaç satır bile ilaç gibi.... Şimdilik hoşça kalın...ˮ yazmıştı. 

 ‘Göbeğini kaşıyan adam’ derken sadece AKP’lileri değil, dünya umurunda olmayan bütün insanları kastettim

Bekir Coşkun kimdir?

1945’te Şanlıurfa’da memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Bekir Coşkun, Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun oldu.

1974ʹte mesleğe foto muhabiri olarak başlayan artından emniyet ve parlamento muhabirliği yapan Bekir Coşkun, Günaydın Gazetesi’nde Dokuzuncu Köy adlı köşede yazarlık yaptı.

1987ʹde Sabah Gazetesi’nde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı.

1993’te Hürriyet Gazetesiʹnde geçen Coşkun, 2009 yılında Habertürkʹe transfer oldu.

2010 yılında Cumhuriyet gazetesiyle anlaşan Coşkun, 14 Mart 2014ʹte Sözcüʹdeki ilk yazısını yazdı.2017 yılı Ekim ayında kanser tedavisi nedeniyle yazılarına ara veren Bekir Coşkun, o tarihten bu yana sağlığı el verdiği sürece Sözcü gazetesinde yazıyordu. Doğa ve hayvan sevgisiyle tanınan Bekir Coşkun 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günüʹnde son kez okurlarıyla buluşmuştu. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Duayen, Gazeteci, Bekir, Coşkun, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı