301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Nisan 2015 - Çarşamba 15:15
 
Enfield Belediye Başkanı Ali Bakırʹdan Yardım Balosu
Londraʹnın Türk kökenli Enfield Belediye Başkanı Bakır, cumartesi akşamı Tottenham Bölgesiʹndeki La Rorale Banqueting Suitesʹde düzenlediği görkemli yardım balosunda İngiltereʹn birçok belediye başkanını, Türklerin yakından tanıdığı milletvekillerini, diplomatları, belediye meclis üyelerini, sanat ve iş dünyasının renkli simalarını bir araya getirdi.
DÜNYA Haberi
Enfield Belediye Başkanı Ali Bakırʹdan Yardım Balosu

İngiltere Fenerbahçeliler Derneğiʹnin de Başkanı olan Ali Bakır, bedensel ve zihinsel engelli çocuk vakıfları yararına yaptığı görkemli baloda genel seçimlere hazırlananlara stres attırdı.

Saat 19ʹda başlayan Türkiyeʹnin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar eşi Ayşegül Yorulmazlar, Kraliyet payeli Türk Doktor Teoman Sırrı, İşçi Partisi Edmonton Milletvekili Andy Love, Waltham Forest Belediye Başkanı Terry Wheeler, East Herts Belediye Başkanı Rogen Beeching, Harringey Belediye Başkanı Kaushika Amin, Sothwark Belediye Başkanı Sunil Chopra, Enfield Belediye Meclisi üyeleri, işadamları ve seçkin konuklardan oluşan 600ʹe yakın davetlinin katıldığı balo, zengin müzik programı ve renkli gösterilere ev sahipliği yaptı. Çok sayıda genç güzel kız gece yarısına kadar dans pistinden inmediler.

Belediye Başkanı Ali Bakır yaptığı konuşmada, vakıfların da son ekonomik krizlerden etkilendiğini hatırlatarak, bu ve benzeri yardım girişimlerinin önemine dikkat çekti . Konuklara gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür eden Bakır, "Yaklaşık 11 aylık başkanlığım süresi içerisinde yaptığımız yardım amaçlı vakıflara yaptığımız ziyaretlerde, dünyadaki global finans krizi nedeniyle bireylerin olduğu gibi yardım vakıflarını da olumsuz yönde etkilediğini gözlemleme imkanı buldum. Ayakta zor durabilen veya hiç gücü olmayan yardım amaçlı vakıflar var olduğunu gözlemledim. Özellikle krizden bedensel ve zihinsel engelli çocuklar vakıfları da olumsuz yönde etkilendiğini bizzat gözlemlediğim için bunlara yardım etmek amacıyla böyle bir etkinlik organize etmeyi uygun gördük. Sonuç olarak hedeflediğimiz rakama ulaşmış durumda. Bunları önümüzdeki haftalarda, başkanlık komitesi bir araya gelerek ihtiyaç sahibi yardım vakıflarından birkaçı veya birine teslim edeceğiz Henüz hangi kuruluşa verileceğ konusunda karar alınmadı. Duyduğumuz kadarıyla yardım amaçlı benzeri organizasyonlar arasında en büyüklerden biri oldu. Bu da tabii gerek şahsımı, gerek belediyenin üst düzey memurlarını son derece memnun etmiştir. Ümidim ve arzım bu gibi yardım amaçlı organizasyonları sadece belediye başkanı konumunda olanlar değil, kurum ve kuruluşlarımızın da, yaşlılar, engelli gençler, çocuklar ve yaşlılara da böyle etkinliklerin sıklıkla yapılmasını burada hatırlatmak istiyorum. Konuklarımız hem böyle bir etkinilğe gelerek eğlendiler hem de yaptıkları yardımlarla bir sevap kazandılar. Bütün katılan ve destek verenlere teşekkür ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.

Sevilen sanatçı Kerem Ergenʹin şarkıları eşliğinde pisti dolduran konuklar Türk müziği eşliğinde doyasıya eğlendi. London School of Arts Direktörleri Bülent Akbudak ve Ali Adataşʹın kendileri ve okul müzisyenleri ile dansçılarının da sahne aldığı yardım balosunda, Sabite Ozan baloda açık artırmaya konmak üzere hediye gönderenlere teşekkür ederken, açık artırmayı Edmonton Milletvekili Andy Love gerçekleştirdi.İşçi Partisi lideri Ed Miliband ile Başbakan David Cameronʹun açık artırma için birer şişe şarap gönderdiği balonun zengin piyango çekilişinde, imzalı Fenerbahçe atkısı, klasik gitar, Cevdet Akmanʹın bir tablosu, Gümüş Osmanlı parasının yanısıra, Beko, Doğtaş, AtlasGlobal, Tottenham Hotspor gibi kurum ve kuruluşların çeşitli hediyeleri açık artırmayla satıldı. Balo, yapılan piyango çekilişi ile geç saatlerde sona erdi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Enfield, Belediye, Başkanı, Ali, Bakırʹdan, Yardım, Balosu,
Yorumlar
Haber Yazılımı