301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 11:13
 
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan 24 Aralık ayında yapılacak CHP Maltepe İlçe kongresinde başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı. CHP Maltepe’nin önde gelen siyasetçileri mahalle delegeleri ve üyeler yoğun katılım sağladığı, CHP Maltepe İlçe binasında düzenlenen toplantıda partililere seslenen genç siyasetçiye partililer büyük sevgi gösterisinde bulundu.
SİYASET Haberi
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı

Konuşması sık,sık alkışlarla kesilen Özkan konuşmasında, Değerli arkadaşlarım, buradan ilçe yönetimi ve başkana sesleniyorum. Başkan adaylarının 400 delegelerin önüne çıkmasının ortamını hazırlayın. Çıkalım örgütün önüne projelerimizi anlatalım.400 delege sorsun biz ilçe başkan adayları olarak cevaplayalım. Türkiye’ye demokrasisine örnek olalım, dedi.

CHP Maltepe İlçe başkanı Zeynep Babacan’ın açılış konuşmasıyla başlayan ,Ali Cengiz Erol’un konuşmasıyla devam etti.

 

Maltepe ilçe başkanı adayı Engin Özkan, adaylığının gerekçelerini ve tüm partililere seslendi.

 

Sayın İlçe Başkanım, Geçmiş Dönem İlçe Başkanlarım, Meclis Üyelerimiz,

 

Yönetim Kurulu üyelerimiz, Mahalle Temsilcilerimiz, Kadın ve Gençlik örgütü yöneticilerimiz, sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları, basın emekçilerimiz,CHP ne emek vermiş siz değerli dava arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz…
Bugün burada Aranızda olmaktan, sizlerle birlikte omuz omuza mücadele etmekten onur ve gurur duyuyorum.

Ülkemizin içinden geçtiği bu karanlık ve zorlu süreçte makam ve koltuk hırsına girmeden, bizlerin önünü açan, bizlere bu dava görevi veren tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizler gibi, partimizin büyümesi ve birlikteliği için başkanlık görevine talip olan, bugün ise büyük bir özveri ile bu adaylıktan feragat edip, yanımda duran Ali Cengiz Erol abime ayrıca şükranlarımı sunuyorum

 

Değerli Abilerim, Ablalarım, kardeşlerim,

Bugün bizler bir makama, bir koltuğa talip değiliz. Bizler sizlerin onayı ve desteği ile örgütümüze ve halkımıza hizmet etmeye talibiz. Bugün kendi kişilik ve karakterlerimize sahip çıkarak hep birlikte biz olmaya birlikte büyük bir aile olmaya talibiz. Yeni bir siyaset dili, üslubu ve anlayışı ile, CHP’ni büyütmeye güçlendirmeye, yerelde ve genelde iktidar yapmaya talibiz. Kişilere endeksli siyaset kurumunu, ortak aklın ve dayanışmanın egemen olduğu bir mekanizmaya dönüştürmeye talibiz. Birlikte daha güçlü olduğumuzu Tüm Türkiye’ye göstermeye adayız. Deniz ile orman arasında yerleşik olan, 500 bin nüfuslu güzel ilçemizin zenginliklerini ortaya çıkarmaya, en önemli sermayesi insan olan siyaset için yeni bir kuşak yaratmaya adayız.

 

Değerli Dava arkadaşlarım,

Gönül isterdi ki, demokrasi mücadelesi vermek, ülkemizin kalkınması için emek harcamak yerine, zamanımızı evlerimizde ailelerimizle huzur içinde harcayarak geçirelim. Gezelim eğlenelim. Ancak, ülkemizin içinde bulunduğu koşullar bizleri geçmişten daha fazla, Cumhuriyetimize, Özgürlüklerimize sahip çıkmaya zorundayız.


Kurtuluş savaşını vermiş, bir cumhuriyet kurmuş partinin üyeleri olarak bizlere düşen görev, bugün dünden daha fazla daha sorumluluğumuz ağıdır.

Partimizin ve cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabesinde bizlere emrettiği gibi, içinde bulunduğumuz vaziyetin imkan ve şartlarını düşünmeden vazifeye atılmaya mecburuz. Bizler bu mücadeleye çıkarken, herhangi bir güç odağına danışarak, güvenerek yola çıkmadık. Bizler bu salonda bulunan, her biri kendini Mustafa Kemal’in askeri olarak gören siz değerli dava arkadaşlarımıza danışarak bu mücadeleye giriştik.

 

Değerli arkadaşlarım,

Hepimiz gururluyuz ve onurluyuz. Birileri akıllarını kiraya vermiş olarak okyanus ötelerinde yaşayan bir meczuba askerlik yaparken, devletin tüm olanaklarını bugün terörist dedikleri şebekeye sunarken, sizler sokaklarda Mustafa kemalin askerleriyiz diye bağırırken devletin polisinden, jandarmasından gaz yiyordunuz.

Evet bu ülkede muhalefet olmak zordur. Bedel ödemeyi göze almak gerekir, işsiz kalmayı, hapse atılmayı, Nuriye ve Semih gibi 277 gündür aç kalmayı göze almak gerektirir. İnsanın insana kulluğuna karşı mücadele etmek için, bağımsız ve demokratik bir Türkiye için mücadelesi için kimi zaman, “DAR” ağaçlarında Deniz, Hüseyin, Yusuf, olmayı, Uğur Mumcu, Muammer Aksoy olabilmeyi göze alabilmektir. Kimi zaman ise meclis kürsüsünde bunlar çetedir, teslim etmeyin ülkemizi diyebilme cesareti gösteren Kamer Genç olabilmektir.

 

Değerli Arkadaşlarım,

15 yıllık AKP iktidarının kötü bilançosunu burada sizlerle paylaşmaya kalksam inanın günler yetmez. Eğitim sistemi çökmüş durumda, uluslararası değerlendirmelere göre 70 ülke arasında 52, sıradayız. Enflasyon son 10 yılın zirvesinde 13. İşsizlik oranı 11, genç işsizlik oranı ise 21, yani her 5 gencimizden 1 i işsiz. Ülkenin dış borcu 413 milyar dolar olmuş, Türk parası ile olan karşılığı, 1,5 trilyon lira. Saman ithal eder hale geldik, tarım ve hayvancılık sürünmektedir.

 

Değerli Arkadaşlarım,

Tüm bu ekonomik ve sosyal zararlar belki uzun vadede telafi edilebilir. Ancak, kendi uçaklarımızla insanlarımızın üzerine bomba atılmasını, meclisimizin bombalanmasını, bu ülkenin yöneticileri tarafından onurlandırılmış, sahip çıkılmış bir kişinin Zarrabın, Amerika da ülkemize yaşattığı utancı kolay kolay aşamayız. Komşu, dost ülkemiz Suriye halkı, canilere karşı ülkelerini savunurken, İsrail, uçaklarının ülkemiz hava sahasını kullanarak, Suriye ordusunu bombalamasının utancını gelecek kuşaklara nasıl anlatacağız. Mavi Marmara gemisinde öldürülen yurttaşlarımız için, kan parasını Siyonist İsrail devletinden kabul ettikten sonra,

Bugün Kudüs için yükselttiğimiz haklı sesimizin samimiyetine kim inanır.

 

Değerli Arkadaşlar,

AKP’nin 15 yıllık dönemi, tüm cumhuriyet kazanımlarını satma, peşkeş çekme, imar çeteleri aracılığı ile tarihi, kadim kentlerimizi talan etmeye dönüşmüştür. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı, hata yaptık pişmanım diyor. Allah affetsin bizi diyor.
Tabiki Allah affetsin, ancak modern devletlerde, Allahtan af dileme ile sorunlar çözülmüyor. “FETO” adı konulan örgüte destek verdiği iddia edilen, hemşire, doktor, öğretmen, itfaiyecinin kendileri dışında ailelerinin bile hayatı kararmışken, devletin tüm olanaklarını bu şebekeye peşkeş çekmiş kişilerin ortalıkta dolaşması kamu vicdanını sızlatıyor. 

Cumhurbaşkanının yakınlarının “MAN” adalarından yaptığı milyon dolarlık transferlerin açıklaması yapılmazken, iktidar partisi, gündemi değiştirmek için, yıllardır süren, birçoğu da mahkemece düşürülmüş dosyalar vesilesi ile CHP Rövanş anlamaya çalışan RTE Ataşehir Belediyesinin CHP’li belediye başkanı görevden uzaklaştırılıyor. Kendi belediye başkanlarını ağlatarak gönderenler, akıllarınca, aynısını bizim belediyelerimize de yapmaya çalışıyorlar. Hiçbir CHP’li ağlayarak makamını terk etmez. CHP kültüründe, geçmişinde yanlışa sahip çıkma yoktur. CHP kültüründe yolsuzluk yoktur, talan yoktur. Unutulmasın ki CHP’liler yolsuzluğa  asla sahip çıkmazlar. Ama bugün CHP örgütü, Ataşehir örneğinde olduğu gibi, parti içindeki tüm siyasal tartışmaları bir yana bırakarak, haksızlığa, hukuksuzluğa karşı direnmektedir.

 

Değerli Yol Arkadaşlarım,

Bugün cezaevleri dolu, komşuları ile sorun yaşayan, bir sorunlar yumağı haline gelmiş olan ülkemizde, bizlere düşen görev 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde, Maltepe’de oylarımızı arttırarak, belediyemizi tekrar kazanmak, İstanbul’u CHP’li kadrolarca yönetilmesini sağlamak, ve nihayetinde Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanarak, ülkemizin rahatlamasını, kalkınmasını sağlamaktır.

Bu mücadeleyi en iyi şekilde, en üstün performansla yönetmek için sizlerin desteğinize ve onayınıza talibiz.

Ayrıştırmaya değil, birleştirmeye, enerjimizi içe değil dışa harcamak üzere adayız.

 

Değerli yol Arkadaşlarım,

Yönetim anlayışımız, 4 ana görev üzerine inşa edilecektir.

1.Görevimiz Örgütlenme:Mahalle ,mahalle, sokak sokak, tüm maltepe’yide örgütlemek istiyoruz. Parti seçmeni ile siyaset yapan kişiler arasındaki mesafeyi kapatmak istiyoruz. Gençlik ve kadın kolları ile,daha etkin mahalle temsilcilikleri kurarak, toplumun farklı katmanlarını bünyesine katabilecek bir örgütlenme modeli kurmak istiyoruz.

21. yy ihtiyaçlarını anlayan, yeni bir siyaset inşa edebilecek, yeni bir kuşak yaratmak istiyoruz. Maltepe’de geçmişin deneyimi ile geleceğin enerjisini bir arada buluşturmak istiyoruz.

 
Üniversitelerde, liselerde, derneklerde, odalarda, okul aile birliklerinde, site yönetimlerinde temsilciler oluşturarak faaliyetler yapmayı planlıyoruz.

 

2.Muhalefet Görevi: Biz maltepe’de İktidar belediyemizi yönetmekle birlikte, diğer kamu kurumlarının şekillenmesinde belirleyici unsur değiliz. Biz Muhalefet partisiyiz. Halkımızın, okul, sağlık, güvenlik ve ulaşım sorunlarına dair somut projeler üreterek, halkımızın ihtiyaçlarının çözümüne katkıda bulunacağız. Gerektiği zaman basın açıklaması gerektiği zaman protesto gösterisi düzenleyeceğiz. Ülke gündemi ile ilgili konularda, en yoğun şekilde anayasal protesto hakkımızı kullanacağız.

 

3.Görevimiz Maltepe Belediyesi olan ilişkilerimiz. Maltepe’ye büyük hizmetleri dokunmuş, çok yüksek oy oranları ile seçilmiş efsane başkanımız Yalçın KIZILAY’dan sonra partimiz ancak 2009 yılında Maltepe’de iktidar olabilmiştir.

O günden bugüne belediye başkanlarımız ve seçilmiş yöneticilerimiz olanakları dahilinde, sosyal demokrat anlayışla halkımıza hizmet sunmaya çalışıyoruz. Parti olarak bizlere düşen görev belediyemizin yaptığı hizmetlerin halkımıza en iyi şekilde anlatılmasını sağlamaktır. Partimizde oluşturacağımız, ortak akıl komisyonlarında şekillenecek önerilerin belediye yöneticileri tarafından dikkate alınmasını sağlamak en önemli görevimizdir.

 

Bu saatten sonra yapılan eksikleri tartışmak yerine, 2019 da başarıyı sağlayacak projelerin ivedilikle faaliyete geçirilmesi için uğraşacağız.

 
Daha önce kamu kurumlarında görev yapmış, özel sektörde önemli sorumluluklar almış partili arkadaşlarımızın bilgi ve deneyimini belediye yöneticilerine aktarmak bizim en önemli görev ve misyonumuz olacaktır.

Kişilerin geçici kurumların kalıcı olduğu anlayışı ile,Maltepe’de asılolan iradenin halk iradesi olduğu ve bunun üretildiği ve yönetildiği yerin CHP Maltepe ilçe başkanlığı olduğu anlayışı tüm birimlere gösterilecektir. Parti emektarı arkadaşlarımızın, yetenekleri ve emekleri doğrultusunda hak ettikleri görevlerde olmaları bizler için esas olacaktır.

 

4.Parti içi iletişim: İl ve Genel merkez düzeyinde aktif olmayı planlıyoruz. Kentimizi ve ülkemizi ilgilendiren sorunlara dair komisyonlarımızca hazırlanacak raporları sunmak ve bunların takipçisi olmak bizler için görevdir.

 

 

Değerli arkadaşlarım sözlerimin sonuna gelirken, bizler için asılolanın hizmet olduğunu,”HAK, HUKUK, ADALET” sloganı ile 500 km yürümüş ve tüm dünyaya mesaj vermiş, yaptığı kamu görevleri boyunca en ufak leke anlına bulaşmamış bir genel başkana sahip olmanın sorumluluğu ile hareket edeceğimizin sözünü sizlere veriyorum. Genel Başkanımız Sayın KILIÇDAROĞLU’nun her platformda söylediği gibi tüm işlemlerimizde şeffaf olacağız, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız. Seçildiğimiz gün, tüm yönetici arkadaşlarımızla birlikte mal varlığımızı CHP İstanbul il başkanlığımıza beyan edeceğiz. Makam şoförü ve makam aracı kullanmayacağız. Üst katta olan başkanlık makamını tekrar alt kata alıp, üst katı gençlere ve kadınlara tahsis edeceğiz.

Değerli arkadaşlarım, buradan ilçe yönetimi ve başkana sesleniyorum. Başkan adaylarının 400 delegelerin önüne çıkmasının ortamını hazırlayın. Çıkalım örgütün önüne projelerimizi anlatalım.400 delege sorsun biz ilçe başkan adayları olarak cevaplayalım. Türkiye’ye demokrasisine örnek olalım, dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engin, Özkan, CHP, Maltepe, ilçe, Başkanlığı, adaylığını, açıkladı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Engin Özkan CHP Maltepe ilçe Başkanlığı adaylığını açıkladı
Yorumlar
Haber Yazılımı