Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 23:27
 
Ercan KÖYMEN; Sizden biri, bir Maltepeli olarak adayım.
Ercan Köymen,Maltepe’ye hizmet borcu olan bir kardeşinizim ; Geçmiş dönem Maltepe Belediye Meclis üyesi, ve Maltepe belediye başkan yardımcısı Ercan KÖYMEN 24 Kasım Cumartesi günü “Biz Beraberiz Maltepeyiz”sloganıyla, CHP Maltepe ilçe başkanlığında adaylık açıklamasını yaptı.Köymen açıklamasında; Maltepe’ye hizmet borcu olan bir kardeşiniz olarak; enerjim, birikimim, politik yapılanmam, inandığım ilkelerim ve Maltepeli seçmenimizin tercihine olan güvenimle Maltepe Belediye Başkanlığına aday adayı olduğumu buradan açıklıyorum.
SİYASET Haberi
Ercan KÖYMEN; Sizden biri, bir Maltepeli olarak adayım.

Sayın il yöneticilerim, ilçe başkanlarım, ilçe yönetim kurulu üyelerim, kadın ve gençlik kollarımızın cefakâr yöneticileri, birbirinden değerli örgüt emekçileri, mahalle muhtarlarım, sivil toplum örgütleriyle meslek odalarının değerli başkanları, katılım gösteren değerli basın mensupları ve Maltepeli hemşehrilerim hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Konuşmama başlamadan önce, Sayın Ali Kılıç’ın babasına Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum.

Ayrıca en başta; Ülkemizin Kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk nezdinde tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.Maltepe’nin sokaklarında büyümüş, Maltepe’nin okullarında eğitim görmüş, Maltepe’de sevinmiş, acıyı Maltepe’de yaşamış, Maltepe’ye hizmet borcu olan bir kardeşiniz olarak; enerjim, birikimim, politik yapılanmam, inandığım ilkelerim ve Maltepeli seçmenimizin tercihine olan güvenimle Maltepe Belediye Başkanlığına aday adayı olduğumu buradan açıklıyorum.

Seçimin ülkenin bütününde yapıldığı gerçeğini bilerek; genelden yerele, yerelden genele bir siyaset ve seçim sürecinin yürütülmesi zorunludur. Bu siyasi katılım ve seçmen iradesinin ortaya çıkması açısından da defalarca kanıtlanmış bir gerçekliktir.

Altının kalın çizgilerle çizilmesi gereken bu gerçekliğin faydalı bir çaba ve dinamik bir iştahla hayat bulması, sadece ilçemiz özeline has bir ayrıcalık değildir, olmayacaktır. Donuk ve kanıksanmışın dışında, aynı zamanda ilke ve programlar açısından eğitici perspektife sahip propagandanın seçim sürecinde etkin kılınması, sosyal demokrasinin kitlelerle bağını kuvvetlendirecek, aradaki buzlar çözülecektir.

Sonsuz yararına inandığım bu tarz bir seçim süreci örgütlemeyi hedeflediğim için  ilçemizin Belediye Başkanlığına aday adaylığımı açıklıyorum.
 

Şapkadan tavşan çıkarma gibi gerçeklikle bağdaşmayan çabalara hiçbir zaman prim vermedim. Dünya, ülke ve ilçe sorunlarının farkında olan, Atatürkçü, devrimci, demokrat, paylaşımcı ve yapıcı bir anlayışla; taşıdığım değerler ve bu değerleri hayata geçirme isteğim, adaylık kararımı belirleyen sürecin en önemli dinamikleri olmuştur.

Kapsayıcı, tartışan, gözlemleyen, çözüm üreten ve gerçekçi bir anlayışı etkin kılan; Toplumcu Belediyecilik ilkelerini benimseyip, faaliyetleriyle toplumun gündemine yerleştiren bir çabayı gösterebileceğime olan inanç ve güvenle aday adaylığımı açıklıyorum.
 

Sosyokültürel çeşitlilikleri de hesaba katarak,  belediyemize yeni bir perspektif ve buna uygun bir seçim süreci tarif etmek, ertelenmemesi gereken bir şart ve yakıcı bir görevdir. Toplumsal kalkınma programları çerçevesinde halk katılımının özendirilmesi demokrasilerin gereğidir.  İlçemizde hedeflediğim ilkelerden biri de bu katılımın sağlanmasıdır.

Yerleşim birimlerinin eğitim, kültür ve sosyal olanaklarının arttırılması, mevcut konut stoğunun iyileştirilip, yenilerinin kentsel doku ve kaliteli yaşam standartlarına uygun hale getirilmesi, her türlü kirlilikten, bozuk ve çarpık kent çevrelerinden arınma hakkı, sağlık, kültür v.b temel kentli haklarının ancak bu tarz bir demokrasi ve bu tarz bir yerel yönetim anlayışla anlam bulacağını bildiğim için aday adaylığımı açıklıyorum.
 

İlçemizde bugüne kadar mevcut ve önceki yönetimlerce yapılan dişe dokunur ne varsa hiç birini yok saymayacağız. Ancak,  halkın cebinden çıkan paraların çar çur edilerek, ona buna peşkeş çekilen “dostlar alışverişte görsün” mantığıyla yapılanları da hizmetten saymayacağız.

Belediyemizin olanaklarını kullanarak kişisel ikbal kapılarını zorlayıcı; yazılı, sözlü veya görsel ajitasyonları hizmetten saymayacağız.

Halkın cebiyle kişisel reklam yapmak gibi bir pişkinliğe asla itibar etmeyeceğiz.

Demokratik yarış ruhundan nasiplenmemiş, kavgacı ve takım tutma mantığı ile hareket eden, sorunu kendi ekseni etrafında çözme eğilimindeki ben merkezci yapıların verdiği zararların farkındayım. Bu anlayışı ters yüz etmek için burada, huzurunuzda aday adaylığımı açıklıyorum.

İnkârcı, yadırgayıcı, suçlayıcı, tutuk ve durumu idare eden;

Dünyaya sadece kendi dar penceresinden bakan hastalıklı anlayışı reddediyorum.

Bu tarz bir anlayışın hizmet bayrağını daha da yukarıya taşıyamayacağını bildiğimden, bir nöbet devir teslimini zorunlu buluyorum.

Yapılanlarla kesinlikle yetinmeyeceğim!

Vizyonsuzluk veya başka nedenlerle yapılmayanları da yapabilme gücünü kendimde gördüğüm için aday adayı olduğumun bilinmesini istiyorum.

Partimizin kurucu felsefesi ve sosyal demokrasinin evrensel ilkeleriyle bağdaşmayan pratik ve siyasal kirlenmeleri görmezden gelmeyeceğimi ve bu tür kirlenmelerden uzak duracağıma dair kararlılığımı vurgulayarak aday adaylığımı açıklıyorum.

 

Kardeşlik ve yurtseverlik temelinde geniş kitlelerin birliğine dayanan bir yerel yönetim yapısına olan ihtiyacın farkındayım.Bunu başarabilecek beceri ve enerjiyi taşıdığıma inandığım için adaylığımı açıklıyorum

Birlikte düşünüp birlikte planlayacağız. ve birlikte yapıp birlikte denetleyerek yaratacağımız farkın örnek teşkil edeceğini şimdiden görüyorum.

Sizden biri, bir Maltepeli olarak partimizde;

Mahalle Temsilciliği,

İlçe Yöneticiliği,

2 dönem meclis üyeliği ve

Belediye başkan yardımcılığı görevlerim sırasında bu birlikteliğin nelere kapı açabileceğini sevinçle tecrübe etmiş bulundum. Bu süre zarfında sizlerle olmanın büyük gururunu yaşadım. Bugün bunu daha da ileriye taşımak istiyorum.

 

Maltepe’de muhalefette olduğumuz dönemi de iyi bilirim.

Çok emek verdik, çok mücadele ettik Maltepe’ye Altı Ok bayrağını dikebilmek için…

 

Kolay kazanılmadı, asla da kaybetmeyeceğiz!

 

Sizlere, Maltepeli hemşehrilerime güveniyorum.

 

“Önce çocukları kurtaracağız,

Geleceği kursunlar diye.

Sonra açlığı sileceğiz yeryüzünden,

Çocuklar doysun diye.

Ve güneş olup ısıtacağız dünyayı,

Çocuklar gülsün diye.

Ve biz olacağız, siz olacağız, öteki olacağız,

Her şeyden önemlisi insan kalacağız,

İnsanlık sürsün diye…”

 

Biz Birlikteyiz!

Maltepeliyiz!

MALTEPE’Yİ YÖNETMEYE HAZIRIZ!

Saygılar sunuyorum…

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Ercan, KÖYMEN;, Sizden, biri,, bir, Maltepeli, olarak, adayım.,
Haber Videosu
Ercan KÖYMEN; Sizden biri, bir Maltepeli olarak adayım. chp maltepe belediye başkan adayı ercan köymen
Yorumlar
Haber Yazılımı