Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
31 Mart 2019 - Pazar 03:10
 
Erdoğan'dan Kuzey Kore Tipi Aday Tanıtım Yayını
Türkmenistan, Çin ve Kuzey Kore gibi otoriter rejimlerde olduğu gibi "lider ve ötekiler" karesi Türkiye'ye uzandı.
SİYASET Haberi
Erdoğan'dan Kuzey Kore Tipi Aday Tanıtım Yayını

AKP lideri Erdoğan  TRT'nin yayın akışını değiştirdi ve canlı yayına çıktı. Erdoğan'ın sol tarafında eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım dahil AKP'nin İstanbul adayları yan yana dizildi. Programın ilk bir buçuk saatlik kısmında sadece Erdoğan konuştu.

AKP lideri Erdoğan  TRT'nin yayın akışını değiştirdi ve canlı yayına çıktı. 

 

Erdoğan'ın sol tarafında eski TBMM Başkanı ve eski başbakan unvanlarını taşıyan Binali Yıldırım dahil AKP'nin İstanbul adayları yan yana dizildi. Programın ilk bir buçuk saatlik kısmında sadece Erdoğan konuştu. 

 

Erdoğan zaman zaman adaylardan birini işaret ederek, "Sen ne dersin bakalım?" diye sordu. Adaylar kısa cevap verirken Erdoğan uzun uzun konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım ve İstanbul’da 39 ilçenin belediye başkan adayları ile birlikte TRT canlı yayına çıktı. 

 

TRT Kurdi’de de aynı anda yayınlanacak program için kanalın yayın akışını değiştirdiği belirtiliyor. Kanalın normal yayın akışında "Payitaht Abdülhamit" dizisi görünüyor.

Biri Büyükşehir adayı olmak üzere 40 belediye başkan adayı naklen yayında Erdoğan'ın sorularına kısa cevaplar verdi.

 

ERDOĞAN KONUŞTU, ADAYLAR TASDİK ETTİ

 

Yayının ilk bir buçuk saatinde sadece Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri Erdoğan konuştu. 

Yayının ikinci bölümünde, belediye başkan adaylarına sorular soruldu, adaylar soruları kısaca yanıtladıktan sonra Erdoğan’ın daha teferruatlı cevaplar vermesi dikkati çekti.

İstanbul Dolmabahçe'de Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi'nden yapılan naklen yayın boyunca aralarında eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın da bulunduğu belediye başkan adayları AKP lideri Erdoğan'ın solunda hazır bekledi. Erdoğan zaman adaylardan birini işaret edip, "Sen ne dersin bakalım?" diyerek soru sordu.

 

''KUZEY KORE VE ÇİN'DE BU GÖRÜNTÜLERE RASTLARDIK ''

Sosyal medyada yayından kareler eşliğinde, "Koro zannettim, durum o kadar tehlikeli ki bütün adayları çocuk gibi yanında programa götürmüş." yorumu paylaşıldı. 

Bazı sosyal medya hesaplarında, "Orta Asya'da, Türkmenistan'da, Kuzey Kore'de ve Çin'de rastlardık bu görüntülere. Artık Türkiye'de de böyle oluyor." ifadelerini kullandı. 

 

PELİN ÇİFTÇİ'NİN DİKKAT ÇEKEN SORUSU?

Yayın açılışını yapan sunucu Pelin Çift’in Erdoğan’a ilk olarak, “Bugün 8 miting gerçekleştirdiniz. Bu enerjiniz herhalde millete olan sevginizden kaynaklanıyor değil mi?” diye soru sorması da dikkati çekti.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Erdoğan'dan, Kuzey, Kore, Tipi, Aday, Tanıtım, Yayını,
Yorumlar
Haber Yazılımı